جذب کارشناس فنی هاستینگ

چرا SSL ؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

چرا SSL ؟

همانطور که می دانید SSL یک گواهی نامه است که به صفحات وب ارائه می شود که مبتنی بر این است که اطلاعات داخل سایت را بستگی به نوع گواهی نامه بررسی کرده و تایید می کند و در قبال آن امنیت سایت را در مواردی تقویت و تضمین خواهد کرد.

اطلاعات ارسالی از سایت ها و یا اطلاعاتی که افراد در داخل سایت ها وارد می کنند، همانطور که می دانید یک سری داده هستند که برای رسیدن به مقصد از نقاط مختلفی عبور خواهند کرد. برای مثال وقتی از کامپیوتر خود وارد یک سایت خرید می شوید و اطلاعات بانکی خود را وارد می کنید، این اطلاعات از کامپیوتر شما طی چند مرحله با گذشت از کامپیوتر های زیادی به سمت سرور مقصد حرکت می کنند، اگر این اطلاعات به صورت عادی ارسال شوند در تمامی کامپیوتر های بین راه قابل دسترسی و خواندن خواهند بود، اما  SSL می تواند با انجام عملیات رمز گذاری و یا به اصطلاح Encrypt کردن اطلاعات در هنگام ارسال از مبدا و سپس بازگشایی رمز اطلاعات یا Decrypt کردن آن در سرور مقصد، از خواندن شدن و مورد سوء استفاده قرار گرفتن اطلاعات جلوگیری کند.

که این امر برای مواردی که امنیت اطلاعات ارسالی ضروری می باشد بسیار پرکاربرد است. که برای مثال تمامی درگاه های بانک ها و همچنین سایت های معروف و جهانی از این سرویس استفاده می کنند که نمونه آن Google می باشد که بر روی تمامی سرویس های خود از جمله سرویس Gmail که امنیت آن ضروری است از SSL استفاده می کند.

همچنین از طرف دیگر SSL برای کاربری که وارد وبسایت می شود نیز حس امنیت را ایجاد می نماید و این اطمینان خاطر را به کاربر می دهد که سایتی که وارد آن می شود از سمت یک شرکت تایید شده و دارای امنیت مناسبی در ارتباطات و فایل های موجود می باشد، که هم اکنون در کشور ایران نیز برای ارائه ی نماد اعتماد الکترونیک ۲ ستاره نیاز به دریافت گواهینامه ی SSL می باشد که این امر خود دلیلی بر اهمیت و کاربردی بودن SSL می باشد.

هم اکنون در مجموعه ی Server.ir برای دامنه های بین المللی، گواهی نامه SSL از شرکت GlobalSign ارائه می گردد که برای مشاهده ی صفحه ی اطلاعات آن می توانید از صفحه ی گواهینامه SSL استفاده نمایید.

با دانشنامه ی Server.ir همراه باشید…

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها