چرا SSL ؟

همانطور که می دانید SSL یک گواهی نامه است که به صفحات وب ارائه می شود که مبتنی بر این است که اطلاعات داخل سایت را بستگی به نوع گواهی نامه بررسی کرده و تایید می کند و در قبال آن امنیت سایت را در مواردی تقویت و تضمین خواهد کرد.

اطلاعات ارسالی از سایت ها و یا اطلاعاتی که افراد در داخل سایت ها وارد می کنند، همانطور که می دانید یک سری داده هستند که برای رسیدن به مقصد از نقاط مختلفی عبور خواهند کرد. برای مثال وقتی از کامپیوتر خود وارد یک سایت خرید می شوید و اطلاعات بانکی خود را وارد می کنید، این اطلاعات از کامپیوتر شما طی چند مرحله با گذشت از کامپیوتر های زیادی به سمت سرور مقصد حرکت می کنند، اگر این اطلاعات به صورت عادی ارسال شوند در تمامی کامپیوتر های بین راه قابل دسترسی و خواندن خواهند بود، اما  SSL می تواند با انجام عملیات رمز گذاری و یا به اصطلاح Encrypt کردن اطلاعات در هنگام ارسال از مبدا و سپس بازگشایی رمز اطلاعات یا Decrypt کردن آن در سرور مقصد، از خواندن شدن و مورد سوء استفاده قرار گرفتن اطلاعات جلوگیری کند.

که این امر برای مواردی که امنیت اطلاعات ارسالی ضروری می باشد بسیار پرکاربرد است. که برای مثال تمامی درگاه های بانک ها و همچنین سایت های معروف و جهانی از این سرویس استفاده می کنند که نمونه آن Google می باشد که بر روی تمامی سرویس های خود از جمله سرویس Gmail که امنیت آن ضروری است از SSL استفاده می کند.

همچنین از طرف دیگر SSL برای کاربری که وارد وبسایت می شود نیز حس امنیت را ایجاد می نماید و این اطمینان خاطر را به کاربر می دهد که سایتی که وارد آن می شود از سمت یک شرکت تایید شده و دارای امنیت مناسبی در ارتباطات و فایل های موجود می باشد، که هم اکنون در کشور ایران نیز برای ارائه ی نماد اعتماد الکترونیک ۲ ستاره نیاز به دریافت گواهینامه ی SSL می باشد که این امر خود دلیلی بر اهمیت و کاربردی بودن SSL می باشد.

هم اکنون در مجموعه ی Server.ir برای دامنه های بین المللی، گواهی نامه SSL از شرکت GlobalSign ارائه می گردد که برای مشاهده ی صفحه ی اطلاعات آن می توانید از صفحه ی گواهینامه SSL استفاده نمایید.

با دانشنامه ی Server.ir همراه باشید…

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۵/۱۳

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

بهینه سازی تصاویر در سرور ویندوزی

هنگام بارگذاری اطلاعات سایت یکی از مواردی که میتوان برای بهبود و بهینه بودن سایت بررسی نمود آپلود عکس های فشرده می باشد که در صورتی که در سروری که هاس...

۱۳۹۹/۰۵/۱۱

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

تنظیمات فایروال پنل مدیریت ایروسرور (سرور ابری)

فایروال یکی از اصلی ترین شاخه های امنیت سرور می باشد که در مقالات مختلفی به صورت کامل در خصوص آن صحبت کرده ایم. در مقاله فعلی به فایروال پنل مدیریت ای...

۱۳۹۹/۰۵/۰۸

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

تنظیمات Network Interface برای ویندوز و لینوکس

در این دانشنامه قصد داریم چگونگی اعمال تغییرات در Network سرور های ویندوز و لینوکس را به شما اموزش دهیم. با ما همراه باشید. اعمال تغییرات در سرور ل...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "چرا SSL ؟"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...