چرا باید از اطلاعات وب سایت خود بکاپ تهیه کنیم؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

با ورود به عصر اطلاعات، اطلاعات به مهم ترین ابزار برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل شد و همواره نگهداری از این اطلاعات یکی از مهم ترین دغدغه های آن ها بوده است. اطلاعاتی که شاید با نابودی آنها، یک سازمان و یا حتی یک کشور نابود شود. بکاپ گیری یکی از راه های مطمئن جهت حفظ اطلاعات می باشد.

چرا باید از اطلاعات وب سایت خود بکاپ تهیه کنیم؟

امروزه احتمالا حرف های بسیاری را در مورد بکاپ گیری شنیده اید، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بکاپ گیری از اطلاعات وب سایتتان چقدر می تواند در رابطه با ادامه فعالیت وب سایتتان مؤثر واقع شود؟ عوامل مختلفی هستند که اهمیت تهیه نسخه پشتیبان یا همان بکاپ را از وب سایتتان دو چندان می کند. پس با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی چند مورد از مهم ترین آن ها بپردازیم.

 

1. هکر ها

متاسفانه این روز ها هکر های اینترنتی، خطر بزرگی برای وب سایت ها می باشند. وقتی وب سایت و حتی خود شما مورد تهدید حملات سایبری قرار می گیرید، ضریب امنیت اطلاعاتتان بسیار کاهش می یابد. خیلی از کاربران و وبمستران تصور می کنند با نصب یک آنتی ویروس، آنتی شل و… امنیت خود و وب سایتشان را تضمین کرده اند، اما در حقیقت اینگونه نیست! اگر وب سایت شما در دسترس باشد، حتما هکر ها شانسی برای نفوذ به وب سایت شما دارند. زمانی که هکر به وب سایت شما دسترسی داشته باشد، ممکن است تمام اطلاعات از جمله فایل ها و بانک های اطلاعاتی (دیتابیس) وب سایت شما را حذف کند.

2. خطا های انسانی

اگر واقع بینانه نگاه کنیم، انسان ممکن الخطاست و اشتباه می کند و این اشتباه ممکن است به تمامی اطلاعات و یا قسمتی از آن آسیب وارد کند. عملیات بکاپ گیری باعث می شود حداقل خسارت به اطلاعات وارد شود و همیشه امکان بازیابی برای وبمستران فراهم باشد.

3. به روز رسانی ناموفق

در سرور های لینوکس و ویندوز اهمیت به روز رسانی و به روز نگه داشتن سیستم عامل و نرم افزار ها بسیار اهمیت دارد و به امری بسیار عادی مبدل شده اند. در کمتر سازمان و شرکت هایی موردی یافت می کنید که از به روز رسانی سیستم عامل و نرم افزار های خود خودداری می کنند، چراکه این کار کاملا اشتباه و ضرر هایی که یک سیستم عامل یا نرم افزار قدیمی وارد می کند بیشتر از به روز یا اصطلاحا آپدیت نگه داشتن آن است. اما گاهی اوقات ممکن است هنگام فرآیند به روز رسانی خطایی رخ دهد و یا به روز رسانی عامل خرابی و یا تداخلی در سرور شود، در نتیجه به اطلاعات شما آسیب وارد خواهد شد. لذا باز هم اهمیت داشتن یک Backup در این زمان است که به خوبی روشن می شود.

4. بدافزار ها یا ویروس ها

یکی از عوامل مهم خرابی و آسیب به اطلاعات کاربران در سطح اینترنت، Malware ها و Virus های اینترنتی هستند. یکی از دلایل مهمی که می بایست همیشه از اطلاعات خود بکاپ گیری کنید وجود این بدافزار ها در سطح اینترنت می باشد که در بعضی موارد باعث حذف تمامی و یا بخشی از اطلاعات وب سایت شما خواهد شد.

در انتها بکاپ گیری از اطلاعات وب سایتتان وقت یا هزینه زیادی نمی برد و در شرایط بحرانی کمک بسیار شایانی به ادامه فعالیت وب سایتتان می کند و دیگر ترس از بین رفتن تمام اطلاعات وب سایتتان را نخواهید داشت.

همچنین لازم به ذکر است که Server.ir در خدمات میزبانی وب خود، به صورت روزانه اقدام به تهیه فایل بکاپ از فایل ها و بانک های اطلاعاتی می کند.

جهت اطلاعات و یا راهنمایی بیشتر می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در تیم پشتیبانی Server.ir بهره مند گردید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها