پنهان سازی اطلاعات مالک دامنه از دیگران

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

پنهان سازی اطلاعات مالک دامنه از دیگرانامنیت در دنیای مجازی قطعاً از مهمترین و اصلی ترین موضوعات مورد بحث این فناوری می باشد. یکی از مصداق های این امر، امنیت اطلاعات خصوصی افراد است. هنگامی که فردی اقدام به ثبت دامنه می نماید، پس از ثبت دامنه توسط او، هر فرد دیگری می تواند از طریق بررسی اطلاعات مالک آن دامنه یا اصطلاحاً WhoIS گرفتن از دامنه، نسبت به اطلاعات و مشخصات مالک آن دامنه اقدام نماید (برای مثال می توانید از لینک بررسی اطلاعات WhoIS دامنه، اطلاعات مالک چند دامنه را بررسی نمایید). با توجه به بحث حریم خصوصی، ممکن است به هر دلیلی شما تمایل به نشان دادن اطلاعات خود به عنوان مالک دامنه به افراد دیگر نباشید. حال این علت می تواند صرفاً موضوع ترجیح شخصی شما، بحث حفظ حریم خصوصی، عدم تمایل به شناسایی شدن مالک دامنه خود و یا هر موردی دیگری باشد. در این زمینه متذکر این موضوع می شویم که دامنه های ثبت شده در کشور ما در حال حاضر به دو نوع کلی دامنه های ملی شامل ir. , .co.ir , .id.ir , .sch.ir و… و دامنه های بین المللی شامل تمام پسوندها و انواع دامنه دیگر به جز دامنه های ملی مذکور می باشد که از جمله آن ها می توان به com. , co. , net. و… اشاره نمود که SERVER.ir امکان ثبت و مدیریت تمام پسوند های مذکور و البته هر دامنه دیگری را فراهم نموده است. و هم اکنون بر آن هستیم تا اعلام داریم علاوه بر امکان ثبت دامنه های روز دنیا و هر پسوند مدنظر شما، در راستای افزایش رضایت شما کاربران عزیز امکان ارائه خدمات Whois Proxy نیز فراهم گشته است.

حفظ اطلاعات مالک دامنهخدمات Whois Proxy به این معنا می باشد که در صورت خرید هر یک از انواع دامنه های بین المللی می توانید نسبت به تهیه و فعالسازی این نوع خدمات بر روی دامنه خود نیز اقدام نمایید تا اطلاعات ثبت دامنه شما تنها در بانک اطلاعاتی نمایندگی ثبت دامنه SERVER.ir محفوظ بماند و از آن پس هر فردی که اقدام به بررسی اطلاعات مالک دامنه ثبت شده توسط نمود اطلاعاتی از مالک دامنه به او نمایش داده نشود (البته توجه داشته باشید این خدمات تنها برای دامنه های بین المللی امکان پذیر می باشد)، بدینصورت امکان حفظ حریم خصوصی مالک دامنه توسط میزبان تارنمای ایران فراهم می گردد و شما کاربر گرامی نیز نگرانی و دغدغه ای نسبت به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود به عنوان مالک دامنه مدنظر نخواهید داشت. بنابراین هم اکنون برای ثبت دامنه می توانید به لینک ثبت انواع دامنه مراجعه نموده و اقدام به ثبت دامنه بین المللی مدنظر خود نمایید و هم چنین به منظور فعالسازی امکانات پنهان سازی اطلاعات WhoIS و مالک دامنه هم می توانید در طول مراحل سفارش دامنه از لینک قبل، گزینه خدمات مربوط به WhoIS Proxy را فعال نماید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق هر یک از راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها