مرکز محتوای Server.ir :

نصب ClamAV بر روی WHM

نصب ClamAV بر روی WHM

 

همان طور که در دانشنامه های پیشین نیز عرض شد تنظیمات امنیتی در WHM از اهمیتی زیادی برخوردار است. Server.ir ازمیان تمام ابزار های مختلفی که برای مقابله با بدافزارها و ربات های مخرب وجود دارند ویروس اسکنر ClamAV را پیشنهاد میدهد. برای نصب این پلاگین رایگان بر روی WHM تنها کافیست چند مرحله زیر را طی نمایید تا گزینه ای به نام ClamAV در سی پنل کاربران شما ظاهر گردد و با ان به راحتی خود کاربر به اسکن فایل های هاست خود بپردازد.

نصب ClamAV Scanner

 ابتدا وارد کنترل پنل مدیریتی Cpanel یعنی WHM شوید و از طریق منوی سمت چپ صفحه بر روی گزینه Manage Plug-Ins کلیک کنید.

نصب ClamAV بر روی WHM

در صفحه بعدی که برایتان نمایش داده میشود از میان پلاگین های متفاوتی که برای WHM وجود دارد به راحتی تیک Install را برای ClamAV انتخاب کنید. فرایند نصب انتیویروس ClamAV به صورت خودکار اغاز شده و اخرین و به روزترین پکیج ان بر روی سرور نصب خواهد گردید. چند لحظه صبر کنید تا فرایند نصب به طور کامل انجام شود و با موفقیت پایان یابد.

تنظیمات ClamAV

پس از پایان نصب، شما نیاز به انجام چند تنظیم ساده و ابتدایی برای انتیویروس خود دارید تا بسته به کانفیگ شما فرایند اسکن و جست و جو صورت پذیرد. بدین منظور از منوی سمت چپ صفحه بر روی گزینه Plugins کلیک کنید و در صفحه بعدی گزینه Configure ClamAv Scanner را انتخاب نمایید.

در این صفحه شما میتوانید تنظیمات کلی و جهانی را برای تمام یوزر های موجود بر روی سرور به صورت یکجا انجام دهید.همان طور که مشاهده میفرمایید میتوانید دایرکتوری و بخش های گوناگونی از قبیل Entire Home Directory، Mail، Public FTP Space و … را Scan نمایید. با انتخاب تمام گزینه ها تمام بخش های اکانت سی پنل کاربر Scan خواهد گردید. در صورتی که تمایل دارید تا تنظیمات اکانتی را به صورت مجزا انجام دهید به راحتی با انتخاب گزینه User Configuration این کار قابل اجرا خواهد بود.

لازم به ذکر است که ClamAV Scanner بر روی سرور های لینوکسی میزبان تارنمای ایران نصب گردیده است و شما با لاگین به اکانت سی پنل خود با مراجعه به اخرین تب صفحه (Advanced) و انتخاب گزینه Viruss Scaner میتوانید هاست خود را اسکن نمایید.

 

با دانشنامه های بعدی سرور دات ای ار با ما همراه باشید …

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.