در مقاله ی پیشین با نسخه ی جدید کنترل پنل پلسک یعنی Obsidian آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم یکی از گزینه های کاربردی این کنترل پنل یعنی “Grafana” در آخرین آپدیت را شرح دهیم.

اکستنشن Grafana یک نرم افزار Open-source است که Source اصلی برای تحلیل کارکرد سرور و ارائه گزارش در بازه های زمانی مختلف می باشد. Grafana دیتا را در انواع نمودارها و داشبوردها نمایش می دهد و قابلیت Custom کردن دارد.

شما می توانید از دو راه این اکستنشن را استفاده کنید:

از گزینه ی پیش فرض خود پلسک یعنی ” Advanced Monitoring extension” در نسخه ی Obsidian استفاده کنید که معیارهای صحت سلامت سرور را بررسی میکند.

همچنین در صورتیکه شما یک کاربر باتجربه در حوزه Grafana هستید می توانید دیتا را از هر Source ایی جمع آوری کنید و برای ادغام سایر دیتاهای داده شده از Source های مختلف دسترسی write را برای administrator آزاد کنید.

۱.برای ارائه دسترسی به Administrator خطوط زیر را به panel.iniاضافه کنید:

file: [ext-grafana] allowSuperAdmin = true

۲.وارد Grafana شوید و روی Administrator کلیک کرده و روی گزینه ی Sign out کلیک کنید تا خارج شود و سپس شما به صورت خودکار به به سیستم لاگین خواهید شد و می توانید دیتای Source های دیگر را در آن ادغام کنید و دسترسی های سرور را در صغحه ی آن وارد کنید تا دیتا فراخوانی شود.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد…

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۱۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

بهترین شرکت های امنیتی (Security Company) در سال ۲۰۲۰

امروزه تقریبا تمامی کسب و کار ها به طریقی با سیستم های IT و شبکه ها و پروتکل های اینترنتی در ارتباط بوده و با توجه به افزایش سطوح حمله و پیچیده تر شدن...

۱۳۹۹/۰۴/۰۴

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

AMPیا Accelerated Mobile Page چیست؟

در این مقاله قصد داریم به توضیحی در خصوص تکنولوژی AMP یا Accelerated Mobile Page بپردازیم و طرز استفاده و مزیت های آن را بررسی کنیم. در واقع AMP یک ن...

۱۳۹۹/۰۴/۰۲

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

هدایت ساب دامنه به سرور دیگر با استفاده از رکورد NS

امروز در این مقاله روش دیگری از ست کردن یک ساب دامنه به سرور دیگر را خدمتتان آموزش خواهیم داد. یکی از روش ها معمول برای هدایت یک ساب دامنه به سروری د...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نصب اکستنشن Grafana در پلسک"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...