مرکز محتوای Server.ir :

نحوه نصب SSL رایگان در کنترل پنل Cpanel

نحوه نصب SSL رایگان در کنترل پنل Cpanel

در این مقاله با آموزش “نحوه نصب SSL رایگان در کنترل پنل Cpanel” همراه شما عزیزان خواهیم بود.

SSL یک فناوری امنیتی استاندارد برای برقراری یک پیوند رمزگذاری شده بین یک سرور و یک مرورگر است. این پیوند امن، محرمانه باقی ماندن تمامی داده‌هایی که بین سرور و مرورگر رد و بدل می‌شوند را تضمین می‌کند.

بنابراین تمام کاری که کاربر برای امن کردن ارتباط خود باید انجام بدهد این است که از وب‌سایت‌هایی استفاده کند که آدرس آن‌ها با https:// شروع می‌شود و گواهینامه SSL معتبر دارند. از این طریق، ارتباط کاربر با سرور رمزگذاری می‌شود و کاملاً امنیت پیدا می‌کند.

به صورت کلی 2 نوع گواهینامه SSL وجود دارد:

گواهینامه های رایگان مثل let’s encrypt که به صورت 3 ماهه ارائه می شوند و گواهینامه های غیر رایگان که به صورت 1 ساله، 2 ساله از سمت ما ارائه می شوند و برای گرفتن enamad 2 ستاره و همچنین درگاه بانک کاربرد دارند.

برای نصب SSL رایگان در کنترل پنل شما گزینه ای تحت عنوان Let’s Encrypt وجود دارد که با کلیک برروی آن و کلیک برروی گزینه ی Issue به راحتی می توانید آن را نصب نمایید. این کار به سادگی چند کلیک قابل انجام است.بعد از ورود به بخش lets encrypt ssl برای دامنه هایی که در سی پنل اضافه کرده اید امکان فعال سازی این گزینه وجود دارد:

ssl

توجه داشته باشید که اعتبار این SSL ها جهت دریافت Enamad دو ستاره مناسب نیست و برای مواردی همچون Enamad و یا درگاه بانکی نیاز به تهیه SSL های غیر رایگان می باشد.

از این طریق می توانید گواهینامه SSL رایگان خود را که مربوط به Let’s Encrypt می باشد فعال نمایید، اما نکاتی نیز در این مورد وجود دارد. یکی از موارد این است با انجام این فعال سازی سایت شما با Https در دسترس خواهد بود اما با وارد کردن نام سایت بصورت خودکار به Https ریدایکت نخواهد شد و نیاز است از طریق CMS و یا کد نویسی در پوشه .htaccess این مورد مدیریت شود.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

تحریم شکن

تحریم شکن چیست؟ معمولا یکی از موانع کاربران ایرانی دسترسی به سایت‌هایی میباشد که ایران را تحریم کرده‌اند. در این خصوص راه‌های متنوعی در خصوص

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، میبینیم که چطور با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، ایمیل های خود را در لیست سیاه یا

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.