جذب کارشناس فنی هاستینگ

نحوه تغییر نسخه php

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

یکی از مواردی که همواره کاربران به دنبال آن هستند تغییر نسخه ی PHP مربوط به هاست آن هاست. و حتی گاها تغییر نسخه باعث نمایش یا عدم نمایش سایت می شود، بنابراین در این مقاله برآن شدیم تا این مورد و همچنین چگونگی فعال یا غیر فعال نمودن ماژول های مورد نیاز را برای شما توضیح دهیم.

با توجه به اینکه Server.ir برروی تمامی هاست های لینوکس خود همراه با هاست کنترل پنل Cpanel ارائه می نماید، لذا تغییر نسخه ی PHP نیز برای این کنترل پنل توضیح داده می شود.

بدین منظور بعد از ورود به cpanel در پایین صفحه وارد بخش select php version شوید

نحوه تغییر نسخه php

در این قسمت در بالا نسخه ی فعلی php خود را می توانید مشاهده نمایید

در این قسمت بخش های مختلفی وجود دارد ، در ابتدا نکته ی مهم این است که اگر نسخه ی php شما برروی native باشد، امکان فعال یا غیر فعال کردن ماژول ها برای شما میسر نیست و همچنین نمی توانید میزان memory_limit،post max size و دیگر پارامتر ها را بسته به نیاز خود تغییر دهید.

بنابراین اولین کار این است که شما نسخه ی php خود را از Native به حالت عادی آن تغییر دهید. (به طور مثال اگر نسخه ی php شما 5.6(native) درج شده است می بایست آن را به 5.6 تغییر دهید)

انجام این مورد قبل از انجام کار دیگری ابتدا سایت خود را با کلید های ترکیبی ctrl+f5 ریفرش نمایید تا سایت شما بدون cache فراخوانی شده تا از بالا بودن سایت خود اطمینان حاصل نمایید (علت این کار این می باشد که همانطور که گفته شد با تغییر نسخه ی php ممکن است سایت شما نمایش داده نشود)

بعد از اطمینان حاصل کردن از بالا بودن سایت خود، گزینه های set as current (به منظور ست شدن نسخه ی php فعلی به عنوان نسخه ی php شما ) و گزینه ی use defaults (به منظور فعال شدن ماژول های پیش فرض که در جدول پایینی آن را مشاهده خواهید کرد) را بزنید. در غیر این صورت تغییرات اعمال نخواهند شد و یا نسخه ی php شما بدون فعال بودن ماژولی اعمال می شود که این مورد نیز باعث عدم نمایش سایت شما خواهد شد. همچنین بعد از فعال کردن ماژول های پیش فرض می توانید ماژول های دیگری را نیز به دلخواه فعال یا غیر فعال نمایید (نکته ی مهم این است که اگر ماژولی مد نظر شماست و در این جدول وجود ندارد، بنابراین آن ماژول به دلیل مسائل امنیتی و اشتراکی بودن ماهیت هاست های اشتراکی از دسترس کاربران غیر فعال شده است و امکان فعال سازی آن وجود ندارد و در صورتی که نیاز مبرم به داشتن آن ماژول دارید می بایست از خدمات سرور مجازی استفاده نمایید)

بعد ماژول ها، همانطور که گفته شد می توانید پارامتر های دیگری را نیز به دلخواه تغییر دهید، برای این منظور می بایست وارد بخش switch to php option که در سمت راست بالا وجود دارد شوید و در این بخش می توانید قابلیت هایی از جمله روشن نمودن نمایش خطای سایت، تغییر دادن memory_limit، post max size، max upload size و دیگر موارد را تغییر دهید

به طور مثال max upload size در حالت پیش فرض برروی 8M قرار دارد که برای آپلود نمودن عکس و فیلم در سایت شما کاربرد دارد و می توانید آنرا برروی 64M بگذارید تا بتوانید فایل هایی با حجم بیشتری را آپلود نمایید و همچنین با افزایش memory_limit می توانید نمایش سایت خود را بهبود ببخشید.

بنابراین با مطالعه ی این مقاله از این پس به راحتی می توانید مدیریت بهتری برروی سایت خود داشته باشید.

توصیه می نماییم حتما دیگر مقالات دانشنامه ی ما را مطالعه نمایید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها