یکی از مواردی که همواره کاربران به دنبال آن هستند تغییر نسخه ی PHP مربوط به هاست آن هاست. و حتی گاها تغییر نسخه باعث نمایش یا عدم نمایش سایت می شود، بنابراین در این مقاله برآن شدیم تا این مورد و همچنین چگونگی فعال یا غیر فعال نمودن ماژول های مورد نیاز را برای شما توضیح دهیم.

با توجه به اینکه Server.ir برروی تمامی هاست های لینوکس خود همراه با هاست کنترل پنل Cpanel ارائه می نماید، لذا تغییر نسخه ی PHP نیز برای این کنترل پنل توضیح داده می شود.

بدین منظور بعد از ورود به cpanel در پایین صفحه وارد بخش select php version شوید

نحوه تغییر نسخه php

در این قسمت در بالا نسخه ی فعلی php خود را می توانید مشاهده نمایید

در این قسمت بخش های مختلفی وجود دارد ، در ابتدا نکته ی مهم این است که اگر نسخه ی php شما برروی native باشد، امکان فعال یا غیر فعال کردن ماژول ها برای شما میسر نیست و همچنین نمی توانید میزان memory_limit،post max size و دیگر پارامتر ها را بسته به نیاز خود تغییر دهید.

بنابراین اولین کار این است که شما نسخه ی php خود را از Native به حالت عادی آن تغییر دهید. (به طور مثال اگر نسخه ی php شما ۵٫۶(native) درج شده است می بایست آن را به ۵٫۶ تغییر دهید)

انجام این مورد قبل از انجام کار دیگری ابتدا سایت خود را با کلید های ترکیبی ctrl+f5 ریفرش نمایید تا سایت شما بدون cache فراخوانی شده تا از بالا بودن سایت خود اطمینان حاصل نمایید (علت این کار این می باشد که همانطور که گفته شد با تغییر نسخه ی php ممکن است سایت شما نمایش داده نشود)

بعد از اطمینان حاصل کردن از بالا بودن سایت خود، گزینه های set as current (به منظور ست شدن نسخه ی php فعلی به عنوان نسخه ی php شما ) و گزینه ی use defaults (به منظور فعال شدن ماژول های پیش فرض که در جدول پایینی آن را مشاهده خواهید کرد) را بزنید. در غیر این صورت تغییرات اعمال نخواهند شد و یا نسخه ی php شما بدون فعال بودن ماژولی اعمال می شود که این مورد نیز باعث عدم نمایش سایت شما خواهد شد. همچنین بعد از فعال کردن ماژول های پیش فرض می توانید ماژول های دیگری را نیز به دلخواه فعال یا غیر فعال نمایید (نکته ی مهم این است که اگر ماژولی مد نظر شماست و در این جدول وجود ندارد، بنابراین آن ماژول به دلیل مسائل امنیتی و اشتراکی بودن ماهیت هاست های اشتراکی از دسترس کاربران غیر فعال شده است و امکان فعال سازی آن وجود ندارد و در صورتی که نیاز مبرم به داشتن آن ماژول دارید می بایست از خدمات سرور مجازی استفاده نمایید)

بعد ماژول ها، همانطور که گفته شد می توانید پارامتر های دیگری را نیز به دلخواه تغییر دهید، برای این منظور می بایست وارد بخش switch to php option که در سمت راست بالا وجود دارد شوید و در این بخش می توانید قابلیت هایی از جمله روشن نمودن نمایش خطای سایت، تغییر دادن memory_limit، post max size، max upload size و دیگر موارد را تغییر دهید

به طور مثال max upload size در حالت پیش فرض برروی ۸M قرار دارد که برای آپلود نمودن عکس و فیلم در سایت شما کاربرد دارد و می توانید آنرا برروی ۶۴M بگذارید تا بتوانید فایل هایی با حجم بیشتری را آپلود نمایید و همچنین با افزایش memory_limit می توانید نمایش سایت خود را بهبود ببخشید.

بنابراین با مطالعه ی این مقاله از این پس به راحتی می توانید مدیریت بهتری برروی سایت خود داشته باشید.

توصیه می نماییم حتما دیگر مقالات دانشنامه ی ما را مطالعه نمایید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۵/۲۷

نویسنده : ب حداد

0

تنظیمات پر کاربرد CSF

در این مقاله قصد داریم در خصوص برخی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تنظیمات CSF صحبت کنیم. ابتدا توضیح کوتاهی در خصوص CSF و عملکرد آن خواهیم داد. CSF پلاگینی می باشد که برای افزایش امنیت ...

۱۳۹۸/۰۵/۲۷

نویسنده : سالار نظری

0

۱۰۰% رضایت مشتریان از پشتیبانی سرور ایده پردازان

       با استفاده از خدمات ایروسرور یکی از مهم ترین دغدغه های شما که پشتیبانی و حمایت ارایه دهنده خدمات میزبان وب است برطرف شده و شما با خیال راحت می توانید سایت یا نرم افزا...

۱۳۹۸/۰۵/۲۷

نویسنده : ر شیخ

0

PHP Mail در مقابل SMTP

در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت ارسال ایمیل از طریق SMTP و PHP Mail آشنا کنیم  مقایسه PHP Mail و SMTP زمانی که از PHP برای ارسال ایمیل استفاده می کنید لزوما مقصد ایمیل شما را دریا...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نحوه تغییر نسخه php"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...