جذب کارشناس فنی هاستینگ

میزبانی Cloud چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

میزبانی Cloud چیست؟

مطابق مقالات قبلی در Server.ir خدمات میزبانی به دسته های: هاست اشتراکی، سرور مجازی، سرور اختصاصی و Cloud تقسیم می شود.

خدمات میزبانی Cloud یا Cloud Computing دنیای جدیدی از سرویس های وب هاستینگ می باشد، که کلمه  Cloud به معنی ابر بوده و در ایران از نام خدمات میزبانی ابری نیز استفاده می شود، سیستم طراحی شده در Cloud به این صورت است که در خلاف جهت سرور های مجازی که در واقع از تجزیه ی یک سرور اختصاصی به چند سرور ایجاد می شوند، Cloud ها از ترکیب چندین سرور اختصاصی و اشتراک پردازنده و فضا های آن ها یک فضای میزبانی قدرتمند از اشتراک چند سرور ایجاد می کند که می توان از کل این فضا یا بخشی از آن به عنوان خدمات میزبانی Cloud استفاده کرد.

از مزایای این سیستم یعنی Cloud این می باشد که فضا ها و پردازنده ها به صورت فیزیکی نمی باشند و به صورت مجموعه ابری از منابع در استفاده کاربر هستند ، بنابراین در صورت بروز هر گونه مشکل در یکی از سرور های استفاده شده در مجموعه ی Cloud کاربر متوجه ی این خرابی نخواهد شد و به صورت خودکار همان میزان منابع در اختیار کاربر خواهد بود.

همچنین به همین دلیل ذکر شده، وضعیت سایت تغییر نخواهد کرد و در صورت تداخل در منابع سایت به اصطلاح  Down نخواهد شد. که این موضوع باعث افزایش آپ تایم می شود که فاکتور بسیار مهمی در انواع میزبانی می باشد، و مشخص است که همین فاکتور امنیت و حفظ اطلاعات کاربر را تضمین خواهد کرد.

از دیگر امکانات مفید Cloud قابلیت Pay as You Go می باشد. این قابلیت به این معنی است که شما از هر میزان منابع که می خواهید یا نیاز دارید می توانید استفاده کنید، برای مثال در سرور های اختصاصی یا مجازی همواره در هنگام استفاده از منابع محدودیت های برای تجزیه ی منابع موجود می باشد که به دلیل محدودیت های فیزیکی و کاربردی منابع است، اما در خدمات Cloud به این دلیل که انبوهی از منابع به صورت یکپارچه به فضای ابری را ایجاد کرده اند می توان از هر میزان منابع مورد نیاز استفاده کرد. همچنین به علت وجود همین فاکتور تخصیص منابع به کاربران cloud به صورت آنی و Real Time انجام می شود.

Cloud-Computing

با دانشنامه Server.ir همراه باشید تا مقالات بیشتری در مورد Cloud و انواع Cloud و همچنین انواع خدمات آن را مطالعه نمایید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها