مرکز محتوای Server.ir :

متاورس چیست؟

متاورس چیست؟

به صورت کلی متاورس چیست؟

برای دهه ها، فناوران رویای دورانی را در سر می پرورانند که زندگی مجازی ما به اندازه واقعیت های فیزیکی ما نقش مهمی ایفا کند. در تئوری، ما زمان زیادی را صرف تعامل با دوستان و همکاران خود در فضای مجازی می کنیم. در نتیجه، ما در آنجا نیز برای لباس‌ها و اشیاء آواتارهای دیجیتال خود پول خرج می‌کردیم. در چیزی که متخصصان فناوری مانند مارک زاکربرگ آن را متاورس می نامند، واقعیت مجازی به عنوان یک پلت فرم محاسباتی برای زندگی دوم آنلاین عمل می کند.

شما کنترل‌کننده‌های حسگر حرکت را برای تعامل با اشیاء مجازی حمل می‌کنید و از میکروفون برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می‌کنید.متیو بال، سرمایه‌دار بزرگی است که به طور گسترده در مورد این موضوع نوشته است و می‌گوید که متاورس موج چهارم را برای رایانه‌ها پس از محاسبات رایانه‌های بزرگ، محاسبات شخصی و محاسبات سیار نشان می‌دهد. او میگوید: متاورس در حال حرکت به سمت چیزی است که مردم آن را محاسبات محیطی می‌نامند. یعنی کاربری به جای دسترسی به رایانه، قرار گرفتن در رایانه است. مهم این است که همیشه آنلاین باشید تا همیشه به دنیای آنلاین دسترسی داشته باشید.

آیا متاورس در دنیای بازی در جریان است؟

در واقعیت مجازی، از هدستی استفاده میشود که شما را در یک محیط سه بعدی غوطه ور می کند. تا حدودی، در بازی ها یک متاورس وجود دارد. اما کماکان ابتدایی است. برخی از عناصر اجتماعی متاورس را می‌توان در بازی‌های ویدیویی یافت. Fortnite را در نظر بگیرید، یک بازی تیراندازی آنلاین که بر روی کامپیوتر، کنسول های بازی و دستگاه های تلفن همراه اجرا می شود. بازیکنان فورتنایت به طور متوسط ​​صدها ساعت را در بازی با آواتار شخصی سپری می کنند و با آواتارهای بازیکنان دیگر مبارزه می کنند و با آنها تعامل می کنند.بازیکنان همچنین ارز مجازی را جمع آوری می کنند که لباس ها و سایر موارد خوب را برای شخصی سازی آواتارهای خود باز می کند. در سال 2016، سونی هدست واقعیت مجازی 400 دلاری PlayStation VR را عرضه کرد که برای اجرای بازی های واقعیت مجازی به کنسول پلی استیشن 4 متصل می شد. اما آن‌ تنها پله‌هایی به سوی متاورژن کامل بود که هنوز در حال شکل‌گیری است. 

دلیل تغییر نام فیسبوک به متا چیست؟

تغییر نام تجاری برای مصرف کنندگان معمولی این اپلیکیشن غافلگیرکننده بود، اما مارک زاکربرگ، موسس فیس بوک، ادعا کرد که تغییر نام به این معنی است که این شرکت در حال انشعاب است و به بیش از یک محصول مرتبط است. او اضافه کرد که متا نشان دهنده بهتر چیزی است که شرکت روی آن کار می کند. به گفته او «در حال حاضر برند ما به قدری با یک محصول مرتبط است که احتمالاً نمی‌تواند نمایانگر همه کارهایی باشد که امروز انجام می‌دهیم، چه رسد به آینده. با گذشت زمان، من امیدوارم که ما به عنوان یک شرکت متاورس دیده شویم، و من می‌خواهم کار و هویت خود را بر چیزی که به سمت آن می‌سازیم، تثبیت کنم.» طی سال های گذشته فیسبوک به دلیل نقض حریم های خصوصی و مشکلات زیر ساختی افت زیادی در سهام خود را تجربه کرده است و متاورس با توجه به اینکه در سال های آتی قطعا آینده روشن تری خواهد داشت به گذر فیسبوک از این بحران کمک خواهد کرد.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.