ساخت اکانت FTP

همانطورکه در مقاله پیشین که مربوط به طریقه ساخت وب میل در دایرکت ادمین بود وعده داده بودیم، این بار به سراغ آموزش نحوه ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین آمده ایم.

قبل از شروع توضیح نحوه ساخت این نوع اکانت لازم به ذکر است که بدانید ftp چیست و به چه دردی می خورد ؟ ftp یک نوع پروتکل است که قبلا به توضیح آن و دیگر پروتکل ها به طور جداگانه پرداختیم.

پس از آشنایی با این پروتکل و نحوه عملکرد آن، حال به سراغ طریقه ی ساخت آن در دایرکت ادمین می رویم.

به منظور استفاده از قابلیت ارسال و دریافت توسط این پروتکل، لازم است که ابتدا اکانت ftp ایجاد نمایید تا با استفاده از نرم افزار filezilla بتوانید به اکانت ساخته شده در کنترل پنل خود متصل شده و فایل های خود را آپلود نمایید. برای ساخت این اکانت در دایرکت ادمین به روش زیر می بایست اقدام نمایید :

ابتدا وارد دایرکت ادمین و سپس وارد یوزری که می خواهید اکانت ftp را برای آن ایجاد نمایید شوید (توضیح نحوه ساخت یوزر و همچنین وارد شدن به سطح کاربر در مقالات قبلی دایرکت ادمین در دانشنامه قرار داده شد)

بعد از ورود به این بخش، همانطور که در شکل زیر مشخص شده است، قسمتی به نام ftp management وجود دارد که تمام اکانت های ftp خود را از این قسمت می توانید مدیریت نمایید.

برای ساخت اکانت نیز وارد این قسمت شده و در بالا گزینه ی ساخت اکانت ftp را مشاهده می نمایید و در زیر آن جدولی است که اگر قبلا اقدام به ساخت اکانت ftp نموده باشید، در این جدول به شما نمایش خواهد داد

با کلیک بروی ساخت اکانت جدید و با ورود به صفحه جدید با گزینه هایی که در شکل زیر نشان داده شده است مواجه می شوید. که عبارتند از : یوزر نیم ftp، پسوورد آن که در این قسمت یوزر نیم و پسوورد اکانت ftp خود را وارد می نمایید.

در زیر آن ها ۴ گزینه وجود دارد که برای استفاده های مختلف به کار می روند.

Domains : اکانت ftp را در دایرکتوری Home دامنه ها ایجاد می نماید (خارج از pubic_html)

ftp : اکانت ftp را در داخل دایرکتوری public_ftp ایجاد می نماید.

User : اکانت ftp را داخل فایلی به نام کاربر در دایرکتوری pubic_html ایجاد می نماید.

Custom : در محلی دیگر که کاربر به دلخواه خود آن را مشخص می نماید.

و در انتها گزینه ی create را زده و اکانت ftp ساخته می شود. بعد از آن به منظور استفاده از این سرویس می بایست با استفاده از نرم افزار filezilla و با استفاده از اطلاعات اکانت ftp ساخته شده و بدون تغییر دادن پورت به آن لاگین نموده و فایل های خود را از لوکال به سرور انتقال دهید.

همچنین مقالات دیگری در مورد ftp را می توانید در زیر مشاهده نمایید :

آموزش ساخت اکانت FTP در هاست

ساختن اکانت ftp هاست اشتراکی ویندوز

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۵/۱۳

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

بهینه سازی تصاویر در سرور ویندوزی

هنگام بارگذاری اطلاعات سایت یکی از مواردی که میتوان برای بهبود و بهینه بودن سایت بررسی نمود آپلود عکس های فشرده می باشد که در صورتی که در سروری که هاس...

۱۳۹۹/۰۵/۱۱

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

تنظیمات فایروال پنل مدیریت ایروسرور (سرور ابری)

فایروال یکی از اصلی ترین شاخه های امنیت سرور می باشد که در مقالات مختلفی به صورت کامل در خصوص آن صحبت کرده ایم. در مقاله فعلی به فایروال پنل مدیریت ای...

۱۳۹۹/۰۵/۰۸

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

تنظیمات Network Interface برای ویندوز و لینوکس

در این دانشنامه قصد داریم چگونگی اعمال تغییرات در Network سرور های ویندوز و لینوکس را به شما اموزش دهیم. با ما همراه باشید. اعمال تغییرات در سرور ل...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...