مرکز محتوای Server.ir :

ساب دامین

ساب دامین

 

 شما برای داشتن یک سایت خوب پیش از هر چیزی به دامنه نیاز دارید اما ایا همیشه ثبت یک دامنه ی جدید ضروری ست؟در حالی که شما دامنه ی خوبی در دست دارید؟کاربران حرفه ای در چنین مواردی از زیر دامنه (Sub Domain) استفاده می کنند.حال بیایید زیر دامنه را دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم.

ساب دامین یا همان زیر دامنه سایت دوم شماست و محتویات منحصر به فرد خود را دارد  با این تفاوت که نام دامنه ی شما جدید نخواهد بود. در عوض شما از دامنه ی اصلی خود استفاده کرده و تنها یک ساب دامین قبل از دامنه ی اصلی شما (Main domain) قرار خواهد گرفت(به دانشنامه ی طبقه بندی انواع دامنه و ثبت دامنه مراجعه نمایید).

ساب دامین

برای مثال Google سیستم ترجمه  خود را که همان Google Translate است بر روی یک دامنه ی جدا قرار نداده است، بلکه یک زیر دامنه به نام Translate ایجاد نموده و Translate.google.com نتیجه ی نهایی ان است.در حقیقت اگر دامنه را یک درختواره در نظر یگیریم زیر دامنه یکی از شاخه های این درخت واره محسوب می شود .علاوه بر ساب دامین به دامنه پارک شده (Park Domain)، دامنه افزونه (Addon Domain) نیز در این حوزه میتوان  اشاره نمود. یک زیر دامنه میتواند ازVanity domain ساخته شده باشد.Vanity domain نوعی ساب دامین است که هدف ان بیان هویت شخص از طرف ثبت کننده است.دامنه ی هویت در تضاد با دامنه های معمول است که عموما هدفشان معرفی یک برند، کمپانی یا محصولی برای فروش است.در واقع این دامنه ها برای کسانی استفاده می شود که زیر مجموعه ای از یک برند نمی باشند بلکه به تنهایی قصد شروع فعالیتی را دارند. البته این امر طبیعی ست که چنین دامنه هایی به دلیل شخصی بودنشان نتوانند خدمات کاملی ارائه دهند اما به هر صورت زیر مجموعه ای از ساب دامنه ها محسوب می شوند.

 

در دانش نامه های بعدی به بررسی دامنه ی پارک شده و دامنه افزونه خواهیم پرداخت.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.