همان طورکه میدانید برای اتصال به سرور های ویندوزی به برنامه ریموت دسکتاپ کانکشن نیاز است. Remote Desktop به صورت پیشفرض به شما اجازه دسترسی به سرور به طور همزمان را نخواهد داد بدین معنا که برای مثال در صورتی که کاربر A از طریق ریموت به سرور متصل گردیده باشد و در همان زمان کاربر B نیز به سرور Remote بزند کاربر A به اجبار از ریموت خارج میشود. این مسئله در بسیاری از مواقع میتواند مشکل ساز باشد و از دسترسی به سرور به صورت اشتراکی جلوگیری میکند. به همین دلیل در این دانشنامه راه حل این مشکل را به شما اموزش خواهیم داد تا با چند کلیک ساده محدودیت ریموت دسکتاپ سرور های ویندوزی را از ۱ کاربر به تعداد بیشتری افزایش دهید.

ریموت دسکتاپ همزمان به سرور

چگونه به طور همزمان از طریق ریموت دسکتاپ (Remote Desktop) به سرور وصل شویم ؟

  1. ابتدا با استفاده از Remote desktop connection به سرور ریموت بزنید.
  2. پس از ورود به سرور، گزینه Start را زده و در قسمت جست و جوی ویندوز سرور، عبارت MMC.exe را تایپ نمایید و ان را باز کنید.
  3. درصفحه باز شده از منوی بالا گزینه File را بیابید و ر روی گزینه Add/Remove Snap-in کلیک نمایید
  4. در صفحه بعدی از منوی سمت چپ صفحه گزینه Group Policy Object را بیابید و بر روی Add و پس از ان Finish در نهایت بر روی OK کلیک نمایید. 
  5. پس از کلیک بر روی OK به قسمت سوم باز میگردید و Local Computer Policy که در مرحله پیشین  در فیلد Selected Snap-ins اضافه نموده بودید قابل رویت خواهدبود. حال بر روی ان دابل کلیک نمایید و گزینه Computer Configuration را انتخاب نمایید.
  6. به ترتیب گفته شده ابتدا Administrative Templates سپس Windows Components پس از ان Remote Desktop Services و Remote Desktop Session Host و در نهایت Connections را گزینش نمایید. 
  7. گزینه Limit Number of Connections را انتخاب کنید، بر روی گزینه Enabled کلیک کرده و فیلد  Maximum Connections Allowed را به عددی بیشتر از پیشفرض ویندوز تغییر دهید (عددی بین ۱ تا ۹۹۹۹۹۹ ) 
  8. در اخرین مرحله نیز گزینه Restrict Remote Desktop Services users to a single Remote Desktop Services session را DISABLED نمایید.

در زیر خلاصه ای از انچه در بالا شرح داده شد خواهید دید :

MMC.exeFile Add/Remove Snap-in Group Policy Object Add Finish OK.

سپس :

 Local Computer Policy  Computer Configuration  Administrative Templates Windows Components Remote Desktop Services Remote Desktop Session Host ConnectionsLimit Number of Connections=1<?

از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم…

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۵/۲۹

نویسنده : ف لقمانی

0

تنظیم چند دامنه در Ubuntu با وب سرور Nginx

در این مقاله آموزش خواهیم داد که چگونه چند دامنه را در سرور  Ubuntu با وب سرور Nginx  بدون داشتن کنترل پنل مدیریت نماییم.در مرحله  اول با انجام مراحل زیر می توانید نصب وب سرور را انج...

۱۳۹۸/۰۵/۲۹

نویسنده : ب حداد

0

تنظیمات پر کاربرد CSF

در این مقاله قصد داریم در خصوص برخی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تنظیمات CSF صحبت کنیم. ابتدا توضیح کوتاهی در خصوص CSF و عملکرد آن خواهیم داد. CSF پلاگینی می باشد که برای افزایش امنیت ...

۱۳۹۸/۰۵/۲۹

نویسنده : سالار نظری

0

۱۰۰% رضایت مشتریان از پشتیبانی سرور ایده پردازان

       با استفاده از خدمات ایروسرور یکی از مهم ترین دغدغه های شما که پشتیبانی و حمایت ارایه دهنده خدمات میزبان وب است برطرف شده و شما با خیال راحت می توانید سایت یا نرم افزا...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "ریموت دسکتاپ همزمان به سرور ؟!"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...