مرکز محتوای Server.ir :

روبی Ruby

روبی Ruby

 

در ادامه مقالات زبان های Script در این مقاله به طور مشخص به معرفی خلاصه زبان Ruby می پردازیم.

Ruby

Ruby یک زبان اسکریپتی بوده که در فارسی روبی نوشته و خوانده می شود. این زبان شی گرا و داینامیک می باشد. که برای طراحی صفحات وب و برنامه های تحت سیستم عامل و وب بسیار پرکاربرد و انعطاف پذیر می باشد. این زبان از پایه ی زبان C نوشته شده است و بسیار مشابه با آن می باشد و برای کاربران زبان سی به راحتی قابل استفاده است. نکته ای که سازنده به آن اشاره می کند، غیر غافلگیرانه بودن آن است، که به سادگی و یادگیری آسان آن و همچنین به مشکل خوردن با آن در کاربرد های مختلف اشاره می کند. همانطور که خود سازنده می گوید که قبل از ساخت این زبان چند سال با زبان های C  C++ و C# کار می کرده اما همواره در مواردی، در هنگام برنامه نویسی غافلگیر می شده است.

Ruby امروزه در وب، شبیه سازی، مدلسازی های سه بعدی، رباتیک و سیستم های مخابراتی و مدیریتی استفاده می شود. با توجه به اینکه این زبان متن باز یا Open Source بوده، برای توسعه نرم افزار ها نیز مناسب و کاربردی می باشد.

یکی از نکات این زبان سرعت آن می باشد که با توجه به اینکه این زبان مفسر بوده، یعنی کامپایل نشده است سرعت آن به نسبت دیگر زبان های کامپایل شده پایین تر خواهد بود،‌ زیرا این زبان بر پایه C بوده و ابتدا Script های آن به زبان سی کامپایل می شود و سپس خوانده اجرا خواهد شد.

کد ها یا همان سینتکس Ruby بسیار شبیه به کد های زبان های Perl و PHP است که در متن های قبلی معرفی شدند.

ruby

با دانشنامه Server.ir همراه باشید تا در مقالات آینده به تفاوت و نکات این زبان های Script ی که به آن ها در متن های قبل اشاره شد بپردازیم.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.