جذب کارشناس فنی هاستینگ

روبی Ruby

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در ادامه مقالات زبان های Script در این مقاله به طور مشخص به معرفی خلاصه زبان Ruby می پردازیم.

Ruby

Ruby یک زبان اسکریپتی بوده که در فارسی روبی نوشته و خوانده می شود. این زبان شی گرا و داینامیک می باشد. که برای طراحی صفحات وب و برنامه های تحت سیستم عامل و وب بسیار پرکاربرد و انعطاف پذیر می باشد. این زبان از پایه ی زبان C نوشته شده است و بسیار مشابه با آن می باشد و برای کاربران زبان سی به راحتی قابل استفاده است. نکته ای که سازنده به آن اشاره می کند، غیر غافلگیرانه بودن آن است، که به سادگی و یادگیری آسان آن و همچنین به مشکل خوردن با آن در کاربرد های مختلف اشاره می کند. همانطور که خود سازنده می گوید که قبل از ساخت این زبان چند سال با زبان های C  C++ و C# کار می کرده اما همواره در مواردی، در هنگام برنامه نویسی غافلگیر می شده است.

Ruby امروزه در وب، شبیه سازی، مدلسازی های سه بعدی، رباتیک و سیستم های مخابراتی و مدیریتی استفاده می شود. با توجه به اینکه این زبان متن باز یا Open Source بوده، برای توسعه نرم افزار ها نیز مناسب و کاربردی می باشد.

یکی از نکات این زبان سرعت آن می باشد که با توجه به اینکه این زبان مفسر بوده، یعنی کامپایل نشده است سرعت آن به نسبت دیگر زبان های کامپایل شده پایین تر خواهد بود،‌ زیرا این زبان بر پایه C بوده و ابتدا Script های آن به زبان سی کامپایل می شود و سپس خوانده اجرا خواهد شد.

کد ها یا همان سینتکس Ruby بسیار شبیه به کد های زبان های Perl و PHP است که در متن های قبلی معرفی شدند.

ruby

با دانشنامه Server.ir همراه باشید تا در مقالات آینده به تفاوت و نکات این زبان های Script ی که به آن ها در متن های قبل اشاره شد بپردازیم.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها