جذب کارشناس فروش

جذب کارشناس فنی

درباره FreeBSD

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

FreeBSD چیست؟

FreeBSD در واقع یک سیستم عامل است که بر پایه یونیکس می باشد. FreeBSD امروزه پشنهادی پیشرفته برای شبکه، عملکرد، امنیت و سازگاری ارائه می دهد که هنوز سایر سیستم عامل ها این قابلیت ها را ندارند حتی برخی از بهترین سیستم عامل های تجاری نیز دارای این ویژگی ها نیستند.

تاریخچه

FreeBSD از توزیع Berkeley است که بر اساس تحقیق یونیکس بوده است. اولین نسخه FreeBSD در سال 1993 منتشر شد و از سال 2005 بود که به صورت گسترده ای استفاده شد.

راه حل های اینترنتی قدرتمند

FreeBSD می تواند برای اینترانت یک شبکه اینترنت ایده آل را فراهم کند. تا شبکه تحت بار سنگین ترافیک و با استفاده از حافظه موثر قابلیت انجام هزاران فرآیند همزمان را داشته باشد.FreeBSD با بیش از 24 هزارکتابخانه و برنامه های کاربردی برای دسکتاپ، سرور و دستگاه ها را پشتیبانی می کند.نصب آسان از دیگر ویژگی های FreeBSD می باشد. FreeBSD را می توان با استفاده از رسانه های مختلف از جمله DVD ، CD-ROM و یا به طور مستقیم بر روی شبکه با استفاده از FTP یا NFS نصب کرد.
FreeBSD به صورت رایگان می باشد در حالی که یک سیستم عامل با ویژگی های FreeBSD می تواند با قیمت بالا به فروش برسد! همچنین علاوه بر رایگان بودن FreeBSD یک سیستم عامل OpenSource است که می توانید آن را با توجه به نیاز های خود تغییر بدهید.

به صورت کلی FreeBSD یک سیستم عامل محبوب و OpenSource است که گفته شده سریع و پایدار می باشد مخصوصا برای استفاده به عنوان یک سرور اینترنتی مناسب است. FreeBSD از تمام دسکتاپ ها مانند Windows و Genome پشتیبانی می کند. طیف وسیعی از محصولات به طور مستقیم یا غیر مستقیم از FreeBSD استفاده می کنند. دستگاه هایی مثل juniper و سیستم عامل فایروال های نوکیا، هسته Mac OS اپل و … از این سیستم عامل استفاده می کند.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها