مرکز محتوای Server.ir :

درباره FreeBSD

درباره FreeBSD

 

FreeBSD چیست؟

FreeBSD در واقع یک سیستم عامل است که بر پایه یونیکس می باشد. FreeBSD امروزه پشنهادی پیشرفته برای شبکه، عملکرد، امنیت و سازگاری ارائه می دهد که هنوز سایر سیستم عامل ها این قابلیت ها را ندارند حتی برخی از بهترین سیستم عامل های تجاری نیز دارای این ویژگی ها نیستند.

تاریخچه

FreeBSD از توزیع Berkeley است که بر اساس تحقیق یونیکس بوده است. اولین نسخه FreeBSD در سال 1993 منتشر شد و از سال 2005 بود که به صورت گسترده ای استفاده شد.

راه حل های اینترنتی قدرتمند

FreeBSD می تواند برای اینترانت یک شبکه اینترنت ایده آل را فراهم کند. تا شبکه تحت بار سنگین ترافیک و با استفاده از حافظه موثر قابلیت انجام هزاران فرآیند همزمان را داشته باشد.FreeBSD با بیش از 24 هزارکتابخانه و برنامه های کاربردی برای دسکتاپ، سرور و دستگاه ها را پشتیبانی می کند.نصب آسان از دیگر ویژگی های FreeBSD می باشد. FreeBSD را می توان با استفاده از رسانه های مختلف از جمله DVD ، CD-ROM و یا به طور مستقیم بر روی شبکه با استفاده از FTP یا NFS نصب کرد.
FreeBSD به صورت رایگان می باشد در حالی که یک سیستم عامل با ویژگی های FreeBSD می تواند با قیمت بالا به فروش برسد! همچنین علاوه بر رایگان بودن FreeBSD یک سیستم عامل OpenSource است که می توانید آن را با توجه به نیاز های خود تغییر بدهید.

به صورت کلی FreeBSD یک سیستم عامل محبوب و OpenSource است که گفته شده سریع و پایدار می باشد مخصوصا برای استفاده به عنوان یک سرور اینترنتی مناسب است. FreeBSD از تمام دسکتاپ ها مانند Windows و Genome پشتیبانی می کند. طیف وسیعی از محصولات به طور مستقیم یا غیر مستقیم از FreeBSD استفاده می کنند. دستگاه هایی مثل juniper و سیستم عامل فایروال های نوکیا، هسته Mac OS اپل و … از این سیستم عامل استفاده می کند.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلترهای spam موجود در cPanel، فیلتر ایمیل های خود را در

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.