جذب کارشناس فنی هاستینگ

دامنه .me

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

امروزه کسب وکارهای اینترنتی نقش بسزایی را در اقتصاد ایفا می‌نمایند. هر کسب و کار آنلاین جهت شروع به کار علاوه بر محصول یا خدمتی که ارائه می‌نماید، نیاز به 3 عامل اساسی دارد. این سه عامل عبارت‌اند از یک وبسایت، یک فضای میزبانی و یک دامنه. در بین این سه، دامنه در عین سادگی دارای اهمیت بسیار بالایی می‌باشد. اصلی‌ترین کاربرد دامنه این است که آدرس وبسایت بوده و وبسایت را درمعرض نمایش قرار می‌دهد. اما در کنار این مورد دامنه یک کسب و کار آنلاین به نوعی هویت آن برند نیز به شمار می‌رود و از این رو انتخاب یک آدرس و پسوند مناسب بسیار مهم می‌باشد. در حال حاضر بسیاری از نام‌هایی که ممکن است در وهله اول به نظر مناسب بیایند، در پسوندهای محبوبی همچون .com دارای مالک هستند. به همین دلیل نیز در سالیان اخیر توجه ویژه‌تری به برخی از پسوندهای کمتر شناخته شده می‌گردد. یکی از پسوندهایی که اخیرا محبوبیت بسیاری را بدست آورده است، پسوند .me می‌باشد که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

.me چیست؟

.me پسوند انحصاری کشور مونتنگرو است، اما برخلاف بسیاری از پسوند‌های کشوری مانند  .uk ,.us و یا حتی .ir محدودیتی در ثبت آن برای مردم سراسر جهان وجود ندارد. همچنین این پسوند دارای تمامی ویژگی‌های پسوند‌های محبوبی همچون .com یا .net بوده و در مبحث سئو نیز با الگوهای یکسانی نسبت به این دامنه‌ها توسط گوگل رتبه‌بندی می‌شود. همچنین دامنه‌های .me با توجه به معنای پسوند برای برقراری ارتباط متقابل با مخاطبین مناسب است.

مزیت‌های پسوند .me در چیست؟

  • کلمه me در زبان انگلیسی به معنای من بوده و مفهوم آن در سراسر جهان فارغ از ملیت و زبان برای عموم آشنا است. این مورد باعث می‌گردد تا امکان استفاده از .me در تمامی اقصی نقاط جهان وجود داشته باشد. به همین دلیل این پسوند قابل استفاده در تجارت‌های بین‌المللی باشد.
  • کاربرد بین‌المللی دیگر این پسوند فارغ از معنای آن این است که .me را می‌توان مخفف عبارت Middle East یا خاورمیانه دانست. همین مورد باعث می‌گردد این پسوند برای کسب و کارهای موجود در این خطه مناسب باشد.
  • با توجه به معنای این پسوند، .me مناسب کسب و کارهای فردی یا تجارت‌هایی است که حول یک شخص خاص برندینگ می‌شوند. همچنین این پسوند مناسب استفاده در وبسایت‌هایی است که محصول یا سرویس آن‌ها برای استفاده شخصی طراحی می‌شود. به عنوان ویژگی دیگر، .me برای ساخت عبارات*(Domain Hack) نیز بسیار مفید است.
  • مزیت دیگر .me که به نوعی یکی از مهمترین آن‌ها نیز به شمار می‌رود، ناشناخته بودن آن نسبت به پسوند‌هایی همچون .com یا .net است. این موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از آدرس‌هایی که در پسوندهای معروف به دلیل دارا بودن مالک امکان ثبت ندارند، با .me در دسترس باشند.

به عنوان جمع‌بندی، موارد فوق در کنار سهولت ثبت آن، .me را به یکی از پسوندهای محبوب کاربران طی سالیان اخیر تبدیل کرده‌اند. همچنین مزیت دیگر ثبت این دامنه، هزینه پایین خرید آن است که در حال حاضر به عنوان یک طرح ویژه توسط ثبت‌کننده آن ارائه می‌گردد. در نتیجه با توجه به موارد ذکر شده در صورتیکه به دنبال یک دامنه مناسب برای کسب و کار خود هستید و یا قصد راه‌اندازی یک وبسایت شخصی دارید، می‌توانید استفاده از .me را هم در نظر بگیرید.

پسوند .me

*Domain Hack

دامین هک، دامنه‌ای است که ترکیب بخش‌ها، لغات و عبارات سازنده آن همراه با پسوند دامنه یک عبارت دیگر را می‌سازد. برای مثال دامنه Examp.le یا Buy.me را در نظر بگیرید. این فرآیند امکان ساخت دامنه‌های کوتاه را فراهم می‌آورد. همچنین با استفاده از این روش می‌توان با پسوندهای کمتر شناخته شده، آدرس‌هایی منحصر به فرد به وجود آورد، آدرس‌هایی که حتی ممکن است در حالت عادی در پسوندهای معروف قابل ثبت نباشند.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها