مرکز محتوای Server.ir :

حذف لاگ در هاست های ویندوز

حذف لاگ در هاست های ویندوز

در این مقاله به آموزش چگونگی حذف لاگ ها در هاست های ویندوز با کنترل پنل پلسک  خواهیم پرداخت.

در بسیاری از موارد لاگ هایی که در اکانت  هاست مشاهده می نمایید حجم بالایی را به خود اختصاص داده است که در این مقاله به آموزش حذف لاگ های موجود در پلسک خواهیم پرداخت.

ابتدا  وارد کنترل پنل پلسک خود شوید و سپس در دامنه مورد نظر برروی logs کلیک نمایید.(Websites and Domains > Logs ) و سپس برروی آیکون  کلیک نمایید و گزینه ی Manage log file  و سپس Log Rotation کلیک نمایید.

در این قسمت می توانید لیست لاگ ها را مشاهده نمایید، حال میتوانید هر یک از لاگ ها را تیک زده و از گزینه Remove آن لاگ را حذف نمایید. همچنین می توانید لاگ ها را از این بخش دانلود و مسیر ایجاد لاگ را نیز بررسی نمایید.

 

البته ممکن است در بسیاری از موارد مشاهد نمایید که یک لاگ به دلیل اینکه درحال انجام است امکان حذف آن وجود نداشته باشد. و یا در برخی از موارد شاید بخواهید که به صورت کلی یک سایت هیچ لاگی را به شما نمایش ندهد و باعث پر شدن حجم آن اکانت نگردد. برای این کار می توانید از سمت وب سرور گزینه ایجاد لاگ را غیر فعال نمایید.(البته انجام این کار توصیه نمی گردد و به صورت پیش فرض تمام لاگ ها ایجاد می گردد و در مواقعی ای که سایت دچار مشکلی می گردد می توان با مراجعه به لاگ ها مسیر ایجاد آن را مشاهده و بررسی نمود.)

برای غیر فعال کردن ایجاد یک لاگ می توانید با مراجعه به IIS و انتخاب نام سایت مورد نظر در بخش Logging  وارد شده و مانند تصویر زیر برروی Do not create new log files کلیک و save  نمایید.

همچنین در صورتی که  از سرور استفاده می نمایید می توانید جهت حذف لاگ ها مستقیم از سمت خود سرور جهت حذف لاگ ها استفاده نمایید، میتوانید پس از بررسی مسیر لاگ ایجاد شده، به فرض مثال:  logs\iis\W3SVC368\u_extend1.log لاگ را به صورت مسقیم حذف نمایید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.