در این مقاله قصد داریم مراحل تنظیمات ILO در سرور LIVE و بدون قطعی و Down Time را توضیح دهیم. تا پایان این بخش با ما همراه باشید.

ILO یک پورت در تجهیزات سخت افزاری سروهای HP است. ILO یک IP آدرس به خود می‌گیرد و می توان از راه دور و از طریق شبکه به آن متصل شد. بعد از انجام تنظیمات می‌توان از طریق مرورگر و بدون هیچ واسطی به سرور متصل شد و از امکانات موجود در آن استفاده کرد.

ابتدا نیاز است درایور مرتبط با ورژن ویندوز را در سرور خود دانلود و نصب بفرمایید که لینک های آن به تفکیک ورژن در زیر قرار داده شده است:

درایور مربوط به ورژن ویندوز سرور ۲۰۱۲

درایور مربوط به ورژن ویندوز سرور ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹

پس از دانلود و نصب درایور مربوطه نیاز است نرم افزار ILO را از لینک دانلودی که در زیر برای شما قرار داده است دانلود و در سرور خود نصب بفرمایید:

نرم افزار ILO

پس از نصب نرم افزار مربوطه می توانید آن را با نام HP Lights Out Online Configuration Utility در منوی Start سرور خود جستجو کرده و آن را Run بفرمایید.

در پنجره باز شده و قسمت Summary می توانید اطلاعاتی مختصر از مشخصات ILO را مشاهده کنید که شامل نام، تاریخ نصب، ورژن و آیپی ILO می باشد.

برای انجام مراحل نیاز است به قسمت Network و سپس Standard Network Setting مراجعه کرده و دیتایی از قبیل آیپیILO IP Address, Subnet mask, Gateway را وارد کنید. توجه داشته باشید در این مرحله مطابق تصویر پیوست نیاز است که پارامتر DHCP بر روی Disable تعریف شود. همچنین از قسمت User می توانید تنظیمات مربوط به یوزرنیم و پسورد را انجام دهید.

ilo

پس از وارد کردن همه اطلاعات مورد نیاز و با Save کردن تنظیمات، ILO سرور یک مرتبه Restart می شود و می توانید ورود به ILO را تست کنید.

توجه داشته باشید این تنظیمات تنها بر روی سرور های Dedicate و اختصاصی قابل انجام است چرا که در سرور های مجازی و VPS امکان نصب درایورد های ILO وجود نداشته و در مراحل نصب خطا دریافت می شود.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۴۰۰/۰۱/۲۹

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

کلاهبرداری کلیکی(Click fraud)

در کلاهبرداری کلیکی یا Click Fraud یک شخص یا بات سعی می‌کند خود را بازدیدکننده‌ای ساده که بر روی یک لینک کلیک می‌کند نمایش دهد. کلیک می‌تواند بر روی ت...

۱۴۰۰/۰۱/۲۲

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

Ad fraud چیست؟

Ad fraud تلاشی برای کلاهبرداری دیجیتال از طریق شبکه تبلیغات جهت رسیدن به سود مالی است. اگرچه راه‌های بسیاری برای فریب قربانیان و شبکه‌های تبلیغاتی وجو...

۱۴۰۰/۰۱/۱۸

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

SWISS FORT KNOX یکی از بهترین دیتاسنتر ها

در این مقاله قصد داریم به توضیحی از یکی از بهترین و امن ترین دیتاسنتر(DataCenter) های دنیا با نام SWISS FORT KNOX بپردازیم و پیشنهاد می کنیم تا پایان ...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "تنظیم بدون قطعی ILO بر روی سرور ویندوزی"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...