مرکز محتوای Server.ir :

تنظیم بدون قطعی ILO بر روی سرور ویندوزی

تنظیم بدون قطعی ILO بر روی سرور ویندوزی

در این مقاله قصد داریم مراحل تنظیمات ILO در سرور LIVE و بدون قطعی و Down Time را توضیح دهیم. تا پایان این بخش با ما همراه باشید.

ILO یک پورت در تجهیزات سخت افزاری سروهای HP است. ILO یک IP آدرس به خود می‌گیرد و می توان از راه دور و از طریق شبکه به آن متصل شد. بعد از انجام تنظیمات می‌توان از طریق مرورگر و بدون هیچ واسطی به سرور متصل شد و از امکانات موجود در آن استفاده کرد.

ابتدا نیاز است درایور مرتبط با ورژن ویندوز را در سرور خود دانلود و نصب بفرمایید که لینک های آن به تفکیک ورژن در زیر قرار داده شده است:

درایور مربوط به ورژن ویندوز سرور 2012

درایور مربوط به ورژن ویندوز سرور 2016 و 2019

پس از دانلود و نصب درایور مربوطه نیاز است نرم افزار ILO را از لینک دانلودی که در زیر برای شما قرار داده است دانلود و در سرور خود نصب بفرمایید:

نرم افزار ILO

پس از نصب نرم افزار مربوطه می توانید آن را با نام HP Lights Out Online Configuration Utility در منوی Start سرور خود جستجو کرده و آن را Run بفرمایید.

در پنجره باز شده و قسمت Summary می توانید اطلاعاتی مختصر از مشخصات ILO را مشاهده کنید که شامل نام، تاریخ نصب، ورژن و آیپی ILO می باشد.

برای انجام مراحل نیاز است به قسمت Network و سپس Standard Network Setting مراجعه کرده و دیتایی از قبیل آیپیILO IP Address, Subnet mask, Gateway را وارد کنید. توجه داشته باشید در این مرحله مطابق تصویر پیوست نیاز است که پارامتر DHCP بر روی Disable تعریف شود. همچنین از قسمت User می توانید تنظیمات مربوط به یوزرنیم و پسورد را انجام دهید.

ilo

پس از وارد کردن همه اطلاعات مورد نیاز و با Save کردن تنظیمات، ILO سرور یک مرتبه Restart می شود و می توانید ورود به ILO را تست کنید.

توجه داشته باشید این تنظیمات تنها بر روی سرور های Dedicate و اختصاصی قابل انجام است چرا که در سرور های مجازی و VPS امکان نصب درایورد های ILO وجود نداشته و در مراحل نصب خطا دریافت می شود.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

EMAIL

امنیت ایمیل

ایمیل‌ها همچنان یکی از محتمل‌ترین حملاتی هستند که مجرمان برای هدف قراردادن شرکت‌ها استفاده می‌کنند. تنها یک کارمند که یک لینک مخرب را در یک

my sql logo

مدیریت کاربران در MySQL

  به طور پیش فرض، MySQL با کاربر root نصب می شود و کار می کند و این کاربر کلیه ی دسترسی ها به منظور

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.