در روزهای اخیر تغییرات جدیدی توسط کمپانی سی پنل بر روی لایسنس ها اعمال شده است. در گذشته زمانی که کاربر لایسنس را تهیه می کرد، می توانست به تعداد نامحدودی اکانت در سی پنل خود ایجاد کند.

در سی پنل ها لایسنس ها انواع مختلفی دارند و در خصوص تفاوت آنها با لایسنس های مجازی و اختصاصی در مقالات گذشته پرداخت  ایم. با توجه به سیاست های جدید سی پنل، هزینه لایسنس شما مطابق به تعداد اکانت های شما می باشد. کمپانی سی پنل به صورت مجزا تعداد اکانت ها را برای هر نوع لایسنس مشخص کرده است. لایسنس ها نیز برای هر نوع سرور متفاوت می باشد. در سرورهای مجازی نوع لایسنس متفاوت از سرورهای اختصاصی می باشد.

انواع لایسنس سی پنل:

لایسنس سی پنل ۵ اکانت (سرور مجازی)

لایسنس سی پنل ۳۰ اکانت (سرور مجازی)

لایسنس سی پنل ۱۰۰ اکانت (سرور مجازی، سرور اختصاصی)

لایسنس سی پنل ۱۵۰ اکانت (سرور مجازی، سرور اختصاصی)

لایسنس سی پنل ۲۰۰ اکانت (سرور مجازی، سرور اختصاصی)

لایسنس سی پنل ۲۵۰ اکانت (سرور مجازی، سرور اختصاصی)

لایسنس سی پنل ۳۰۰ اکانت (سرور مجازی، سرور اختصاصی)

هر کدام از لایسنس ها برای سرور های مجازی و اختصاصی متفاوت می باشد. در نتیجه بر اساس نوع سرور می بایست لایسنس را انتخاب نمایید. یکی دیگر از موارد مورد اهمیت در انتخاب لایسنس، تعداد اکانت می باشد. در صورتی که شما لایسنس ۳۰ اکانت را نیاز داشته باشید و تعداد اکانت های دامنه شما ۳۱ اکانت باشد، در نتیجه لایسنس مورد نیاز شما ۱۰۰ اکانت می باشد و امکان استفاده از ۳۰ اکانت را ندارید. با اعمال این سیاست ممکن است که برای برخی از کاربران استفاده از سی پنل دیگر به صرفه نباشد.

cpanel

۲ راهکار برای مدیریت هزینه سی پنل:

  1. با توجه به این که استفاده از این کنترل پنل برای کاربران مشکل شده است در این مقاله در خصوص راهکارهایی برای مدیریت هزینه سی پنل را با شما عزیزان به اشتراک خواهیم گذاشت. یکی از راهکارها استفاده از Addon Domain در سی پنل می باشد. با توجه به این که سی پنل به تعداد اکانت ها حساس می باشد، استفاده از Addon Domain مشکلی ایجاد نمی کند. شما می توانید پکیجی را در WHM خود ایجاد کنید که Addon Domain آن به صورت نامحدود باشد. با این کار شما می توانید که دامنه های زیادی را در هاست نگهداری کنید و همه با کنترل پنل سی پنل باشند. فقط نکته اینجاست که این دامنه ها (که به صورت Addon Domain) در هاست می باشند دیگر پنل مدیریت جداگانه ندارند و صرفا داخل یک هاست میزبانی می شوند. در نتیجه زمانی که بخواهید پنل مدیریت آن را به شخص دیگری بدهید، عملا دسترسی همه دامنه های شما به شخص جدید داده می شود.
  2. راهکار دیگر استفاده از کنترل پنل دیگری می باشد که فرایند انتقال را نیز به همراه دارد. یکی از جدید کنترل پنل هایی که توسط مجموعه server.ir معرفی شده است، Cyberpanel می باشد. با این کنترل پنل می توانید با استفاده از یک کامند دیتای سی پنل خود را به سایبرپنل منتقل کنید. در نظر داشته باشید که حتما قبل از انجام انتقال از دیتای خود داخل سی پنل بکاپ تهیه نمایید.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۶/۲۹

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

پلاگین های پر طرفدار گوگل کروم (قسمت دوم)

در مقاله گذشته تعدادی از پلاگین های پر کاربرد کروم را خدمت شما عزیزان معرفی کرده ایم. در این مقاله به ادامه این موضوع خواهیم پرداخت.Last Pass ...

۱۳۹۹/۰۶/۲۵

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

علت تفاوت قیمت‌گذاری خدمات شرکت‌های هاستینگ در چیست؟

علت تفاوت قیمت‌گذاری خدمات میزبانی وب مبحثی بحث انگیز است و یکی از سوال‌هایی که به طور معمول در ذهن کاربران خدمات سرور و هاستینگ شکل می‌گیرد این مورد ...

۱۳۹۹/۰۶/۲۴

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

آموزش نحوه ریستور دیتابیس در سی پنل

بارها ممکن است برای شما اینمورد رخ داده باشد که در هاست نیاز به بازگردانی یک دیتابیس داشته باشید و مایل نیستید که کل اطلاعات هاست را بازگردانی کنید. د...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "تغییرات جدید لایسنس های سی پنل"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...