مرکز محتوای Server.ir :

ترفند های ایمن سازی دایرکت ادمین

ترفند های ایمن سازی دایرکت ادمین

در دانشنامه پیشین در رابطه با mod-security و تنظیمات ان صحبت نمودیم.متاسفانه mod_security به تنهایی نمی تواند تمام کارها را انجام دهد و برای ایمن سازی سرور باید ترفند ها و کانفیگ های دیگری را به کار برد.

امنیت در دایرکت ادمین (قسمت سوم ) :

برای شروع میخواهیم تنظیمات PHP را ایمن سازی کنیم و برخی از PHP function های خطرناک مانند shell_exec را غیر فعال نماییم.دایرکت ادمین با custombuild  این کار را راحت نموده است.به سرور از طریق SSH وارد شوید و برای ایمن سازی PHP از  custombuild استفاده نمایید.

cd /usr/local/directadmin/custombuild ./build update ./build secure_php

حال میخواهیم Permission بعضی از فایل های باینری را تغییر داده و انها را ایمن نماییم تا از ورود غیر مجاز جلوگیری شود.کد های زیر در هاست های اشتراکی بسیار کارامد هستند و حتما سعی نمایید تا انها را پیاده سازی نمایید .برای این کار :

chmod 700 /usr/bin/c++ chmod 700 /usr/bin/g++ chmod 700 /usr/bin/gcc chgrp apache /usr/bin/lynx; chmod 705 /usr/bin/lynx chgrp apache /usr/local/bin/curl; chmod 705 /usr/local/bin/curl chgrp apache /usr/bin/curl; chmod 705 /usr/bin/curl chgrp apache /usr/bin/wget; chmod 705 /usr/bin/wget chmod 700 /bin/uname chmod 700 /usr/bin/python

از دیگر کارهایی که باید انجام دهید mount کردن فایل tmp/ به عنوان noexec میباشد که از اجرای اسکریپت ها از طریق ان جلوگیری شود :

mount -t tmpfs -o noexec,nosuid tmpfs /tmp/ cp /etc/fstab /etc/fstab.backup echo "tmpfs   /tmp   tmpfs   noexec,nosuid   0   0" >> /etc/fstab rm -rf /var/tmp ln -s /tmp /var/tmp

مرحله بعدی تغییر فایل directadmin.conf برای افزودن چندین کد امنیتی میباشد. بدین منظور ابتدا به ادرس زیر مراجه نمایید :

/usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf

سپس پارامتر های زیر را برابر با 1 قرار دهید :

enforce_difficult_passwords=1 check_subdomain_owner=1

اگر PHP سرور در حالت CLI  در حال اجراست، پیشنهاد میکنیم که safemode و open_basedir را فعال نمایید .شما از طریق کنترل پنل دایرکت ادمین خود به راحتی این کار را میتوانید انجام دهید .تنها کافیست با دسترسی ادمین به دایرکت ادمین لاگین کنید و گزینه Php Safemode Config option را بیابید.

در حال حاضر به جرات میتوان گفت که کنترل پنل شما تا حد زیادی ایمن گردیده است.اما این را به خاطر داشته باشید که هیچ وقت نمی توان سرور را به طور کامل ایمن ساخت و از این بابت اطمینان داشت.

در دانشنامه بعدی به چگونگی تنظیمات ایمیل در دایرکت ادمین خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.