مرکز محتوای Server.ir :

تحریم شکن

تحریم شکن

تحریم شکن چیست؟

معمولا یکی از موانع کاربران ایرانی دسترسی به سایت‌هایی می‌باشد که ایران را تحریم کرده‌اند. در این خصوص راه‌های متنوعی در خصوص دور زدن این تحریم‌ها مقدور است. به عنوان مثال در این خصوص میتوانید از سرور‌های خارجی یا VPN و پروکسی استفاده بفرمائید. گاها کاربران قصد پرداخت هزینه بالا در خصوص تهیه سرور ندارند و یا به دلیل رشد کیفی امنیت از VPN ها استفاده نمی‌کنند. سایت‌های تحریمی در حوزه های مختلفی همچون فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های علمی، سایت‌های هنری و… در دنیا وجود دارد که دسترس IP ایران را محدود کرده‌اند. هم‌اکنون امکان جدیدی که به صورت رایگان از سمت Server.ir قابل ارائه می‌باشد، سرویس تحریم شکن است که در ادامه با آن بیشتر آشنا می‌شویم. باتوجه به اینکه سرویس تحریم شکن با اعمال تنظیمات بر روی DNS سرور قابل اجرا است بر خلاف VPN و پروکسی‌ها موجب کندی سرور نمیشود. از سمتی اغلب VPN و پروکسی‌ها با توجه به اینکه موجب اختلال نت‌ورک سرور می‌شوند، استفاده از آنها پیشنهاد نمی‌شود. همچنین تحریم شکن باتوجه به معماری که دارد امکان دسترسی به اطلاعات شما را نخواهد داشت. برای استفاده از تحریم شکن کافیست IP تنظیمات DNS را تغییر دهید که آموزش تغییر IP در ویندوز و لینوکس را در ادامه بررسی خواهیم کرد.


تنظیم DNS در ویندوز

1.در کنترل‌پنل ویندوز وارد بخش view network and status task شوید

2.سپس بر روی گزینه Change Adapter Settings کلیک کنید.

3.روی شبکه‌ای که به واسطه آن به اینترنت متصل هستید راست کلیک کنید و سپس Properties را انتخاب کنید.

4.گزینه Internet Protocol Version 4 را انتخاب کنید و سپس Properties را بزنید.

آنتی تحریم
5.در این مرحله IP ها را در قسمت مشخص شده قرار دهید؛ تیک Validate settings upon exit را بزنید و سپس گزینه Ok را بزنید و پنجره مربوطه را ببندید.

تنظیم DNS در لینوکس

1.پس از وارد شدن به محیط ssh سرور، کامند vi /etc/resolv.conf  را اجرا کنید:
آنتی تحریم

2.پس از آن که مسیر مربوطه را باز کردید، کلید insert در کیبورد خود را بزنید تا امکان تغییر فایل میسر شود. در این مرحله IP های پیشفرض را حذف کرده و IP های مرتبط با رفع تحریم را قرار دهید. سپس کلی esc در کیبورد را زده و کامند :wq را اجرا کنید تا فایل ذخیره شود.


در صورتی که در این خصوص نیاز به راهنمایی بود از طریق تیکت با واحد پشتیبانی و فنی در ارتباط باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

EMAIL

امنیت ایمیل

ایمیل‌ها همچنان یکی از محتمل‌ترین حملاتی هستند که مجرمان برای هدف قراردادن شرکت‌ها استفاده می‌کنند. تنها یک کارمند که یک لینک مخرب را در یک

my sql logo

مدیریت کاربران در MySQL

  به طور پیش فرض، MySQL با کاربر root نصب می شود و کار می کند و این کاربر کلیه ی دسترسی ها به منظور

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.