این مقاله به منظور اطلاع رسانی در خصوص تحریم برخی از پسوند های دامنه بین المللی ارائه می گردد. پیشنهاد می کنیم تا پایان آن با ما همراه باشید.

طبق گزارشاتی که اخیرا از سمت کاربران ارائه شده است، امکان اعمال هیچ تغییری از جمله تعریف نیم سرور اختصاصی، هدایت دامنه به سمت میزبان و … بر روی دامنه هایی با پسوند های زیر وجود ندارد و گاها تغییرات شناسایی نمی شود.

io .pro .info. و .bio.

domain 

طبق بررسی هایی که در این خصوص انجام شده اخیرا از سمت یکی از شرکت های ثبت کننده پسوند های بین المللی با نام afilias.info، دامنه هایی با پسوند pro , .info. و .bio و .io برای ثبت کننده های داخل ایران تحریم و از دسترس خارج شده است و برای رفع این مورد نیاز است اطلاعات whois مالک از سمت مرکز ثبت به اطلاعات خارج از ایران تغییر کند و یا مدارکی که مربوط به آن آدرس باشد را برای مرکز ارسال کنیم تا خروج از تحریم و فعال شدن دامنه از سمت مرکز بررسی شود.

دسترسی تغییر اطلاعات ثبت کننده در حساب کاربری server.ir ایجاد شده است و می توانید به راحتی اطلاعات شخصی و یا حتی ایمیل مالک دامنه را نیز از طریق ویدئوی لینک ارائه شده تغییر دهید . تنها نکاتی که می بایست به آنها توجه شود این است که تغییرات آنی انجام نمی گردد و ممکن است پس از چند ساعت مشاهده شود و همچنین نکته دیگر اینکه در صورتی که ایمیل مالک را تغییر دهید این مورد می بایست ابتدا از سمت ایمیل فعلی تایید گردد تا امکان انجام آن وجود داشته باشد. اما در صورتی که نیاز به ارسال مدارک باشد نیاز است تصویر آن ها را از طریق تیکت برای ما ارسال بفرمایید تا ارسال آن برای مرکز ثبت کننده دامنه از سمت ما انجام شود.

در حال حاضر این شرایط تنها برای پسوند هایی که اعلام شد وجود دارد اما ممکن است این مورد برای سایر پسوند ها نیز ایجاد شود لذا پیشنهاد می شود در صورتی که دامنه بین المللی دارید اطلاعات ثبت کننده آن را تغییر دهید تا در صورت تحریم شدن آن پسوند، مشکلی برای دامنه شما ایجاد نشود و سایت ها از دسترس خارج نگردند.

با وجود شرایطی که وجود دارد، همچنان امکان ثبت این دامنه ها موجود است اما در صورتی که اطلاعات مالک ایران یاشد، پس از ثبت ممکن است اتصال آن به میزبان انجام نشود لذا ترجیحا پیش از ثبت از تغییر اطلاعات خود در ناحیه کاربری اطمینان حاصل نمایید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۱۲/۱۱

نویسنده : م جبلی

بدون دیدگاه

فعال سازی کرون جابز

Cron Jobs قابلیتی از لینوکس است که یک command یا script را به صورت اتوماتیک برنامه ریزی می کند که در تاریخ و یا ساعت مشخصی اجرا شود. در واقع Cron یک د...

۱۳۹۹/۱۲/۰۹

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

رکورد SRV

رکورد دی ان اس سرویس یا SRV اطلاعاتی از قبیل میزبان و پورت برخی سرویس‌های خاص مانند VoIP و پیام رسانی آنی را تعیین می‌نماید. غالب رکوردهای دی ان اس تن...

۱۳۹۹/۱۲/۰۶

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

تنظیم بدون قطعی ILO بر روی سرور ویندوزی

در این مقاله قصد داریم مراحل تنظیمات ILO در سرور LIVE و بدون قطعی و Down Time را توضیح دهیم. تا پایان این بخش با ما همراه باشید. ILO یک پورت در تجهیز...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "تحریم برخی از پسوند های دامنه های بین المللی"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...