مرکز محتوای Server.ir :

بررسی Traffic policing در شبکه

بررسی Traffic policing در شبکه

 

در این مقاله قصد داریم به بررسی Traffic policing در شبکه بپردازیم

 Traffic policing چیست؟

یکی دیگر از روش‌های کنترل ترافیک در شبکه Traffic policing می‌باشد . این نوع کنترل ترافیک به این صورت می‌باشد که اگر ترافیک از حد تعیین شده بیشتر گردد بقیه بسته‌های ارسالی (بسته‌هایی که بعد از آن ارسال می‌شوند) drop می‌شوند! در صورتی که در مدل دیگر کنترل ترافیک یا همان Traffic shaping به این صورت می‌باشد که بسته‌ها با تاخیر جواب داده خواهند شد که از این نظر Traffic policing ضعیف تر از Traffic shaping می‌باشد اما در هر صورت یکی از روش‌های مهم برای در دسترس نگه داشتن سرور  در مواردی است که ترافیک زیادی در حال وارد شدن به سمت سرور می‌باشد.

چگونگی برخود بسته‌های UDP و TCP در زمان اعمال Traffic policing

در صورتی که بسته‌های drop شده بسته‌های UDP باشند فرستنده متوجه عدم ارسال آنها نخواهد شد اما در صورتی که فرستنده بسته‌های خود را با استفاده از پروتکل TCP ارسال کند به علت قابلیت اطمینانی که در پروتکل TCP می‌باشد (بسته‌های TCP هنگامی که به مقصد می‌رسند یک تاییدیه یا acknowledge برای مبدا ارسال می‌کنند که باعث می‌شود این پروتکل قابلیت اطمینان داشته باشد) با drop شدن بسته‌ها به مبدا اطلاع رسانی می‌شود و مجدد مبدا بسته را ارسال می‌کند در صورتی که در این ارسال کاهش ترافیک اتفاق افتاده باشد و بسته مجدد drop نشود بسته به مقصد خواهد رسید و acknowledge  برای دریافت بسته به سمت مبدا ارسال خواهد شد.

البته بهتر است در مواردی که می‌توانیم به جای این مورد از Traffic shaping استفاده کنید چون بسته‌ها را drop نمی‌کند و تنها آن‌ها را با تاخیر ارسال می‌نماید اما در مواردی برای تعمین کیفیت خدمات QOS باید از این مورد استفاده نمود تا از در دسترس ماندن سرور در شرایطی که ترافیک زیادی به سمت آن ارسال شده است اطمینان داشته باشیم.

با دیگر مقالات Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.