جذب کارشناس فنی هاستینگ

بررسی پیغام Deceptive site ahead

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

به صورت کلی زمانی که پیغام Deceptive site ahead در مرورگر کروم نمایش داده می‌شود، عملا امکان ورود کاربران به آن وب سایت فراهم نیست. عموما زمانی که این خطا نمایش داده می‌شود، حاکی از آن است که یا سایت شما از طریق نصب پلاگین، تم و … ویروسی شده باشد یا سایت شما دارای کدهای مخرب می‌باشد که این مورد نیز ممکن است که از طریق هک شدن سایت شما و قرار گرفتن کدها و محتوای مخرب توسط ربات‌ها و …. صورت گرفته باشد.

Deceptive site ahead

اما برای بررسی و رفع این مشکل چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

– آپدیت به آخرین ورژن

در اولین اقدام ابتدا CMSای که استفاده می‌نمایید مانند وردپرس، جوملا … را به آخرین نسخه‌ای که موجود است، آپدیت نمایید. همچنین پلاگین و تم‌هایی که برای سایت خود استفاده می‌نمایید را نیز مطابق با نسخه cms به آخرین آپدیت ارتقا دهید و توجه داشته باشید که تم و پلاگین‌ها را از منبع معتبری تهیه و دانلود می‌کنید.

– نمایش دامنه به صورت secure

ابتدا اطمینان حاصل کنید که بر روی دامنه اصلی‌تان ssl فعال است و به درستی شناسایی شده است. همچنین تمام لینک‌های داخلی را هم بررسی کنید که لینکی به صورت HTTP وجود نداشته باشد. در صورت نیاز تمام لینک‌های داخلی را به HTTPS تغییر دهید.

– اسکن کردن محتوای سایت

همانطور که بالاتر هم اشاره شد، یکی از دلایل اصلی بروز این اختلال ویروسی شدن سایت توسط تروجان و یا فایل‌های مخرب است. از این رو پیشنهاد می‌شود که محتوای سایت خود را در سیستم لوکال دانلود نمایید و با استفاده از ابزارهای Anti Malware آن فایل را اسکن نمایید. (همچنین اطمینان حاصل نمایید که سیستم لوکال نیز به ویروس و … آلوده نیست) ابزارهای شناسایی بدافزار، فایل‌های مخرب را شناسایی می‌کنند و شما می‌توانید پس از بررسی، فایل‌های سالم را مجدد در هاست خود بارگزاری نمایید. همچنین می‌توانید به صورت از online malware scanها نیز به صورت آنلاین استفاده بفرمایید. و یا مطابق csm مورد استفاده از پلاگین‌های اسکن و بررسی سایت استفاده کنید.

بعد از این که موارد بالا بررسی و پیگیری شد، نیاز است که سایت خود را مجددا به گوگل معرفی نمایید و از تعلیق خارج نمایید.

برای بررسی این مورد نیاز است که وارد Google Search Console  شوید و سپس از تب Security issues سایت خود را معرفی نمایید که مشکلات سایت برطرف شده است.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها