جذب کارشناس فنی هاستینگ

انتخاب و مقایسه گواهینامه های SSL

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله می توانید با یک دید کلی برای انتخاب و مقایسه ی بین گواهینامه های  SSL اقدام نمایید. و موارد لازم را بررسی و پیگیری کنید.

انتخاب و مقایسه گواهینامه

می دانیم که نیاز به گواهینامه SSL در اصل شامل چند مورد می گردد که این موارد در بررسی و انتخاب نهایی تاثیر خواهد گذاشت. ابتدا این که گواهینامه SSL برای رمز نگاری اطلاعات ارسالی بین کاربر و سایت استفاده می شود که امنیت را تا حد زیادی بالا خواهد برد، اما نکته ی مورد توجه این است که نوع رمز نگاری اطلاعات در گواهینامه های OV SSL و DV SSL و EV SSL تفاوتی نداشته و در نتیجه در زمینه تامین امنیت نیز با هم تفاوتی نخواهند داشت. به همین دلیل این فاکتور در بررسی و مقایسه خود به خود حذف خواهد شد و با تهیه ی DV SSL ارزان قیمت نیز امنیت اطلاعات ارسالی تامین خواهد گشت.

اما مورد دوم تاثیر گواهینامه بر روی SEO سایت یا همان Search Engine Optimization می باشد. در این مورد قطعا موارد EV SSL و OV SSL و DV SSL به ترتیب از بیشتر به کمتر تاثیر گذار خواهند بود، زیرا در این گواهینامه ها میزان تایید شدن سایت از سمت CA یا مرکز صدور گواهینامه متفاوت است و قطعا هر چقدر سایت ما بیشتر تایید شده باشد از طرف Google و دیگر سرویس های جستجو نیز بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. اما نکته ای که وجود دارد این است میزان این تفاوت دقیق قابل اندازه گیری نیست زیرا نوع رفتار سرویس های جستجو کاملا شناخته شده نیست اما قطعا این تفاوت قابل مشاهده و قابل لمس است.

مورد دیگر میزان بزرگی سایت شما از نظر زیر دامنه ها یا Subdomain ها و دیگر دامنه های متصل می باشد. بدیهی است که در صورت تهیه ی گواهینامه DV یا مشتقات آن یعنی Wildcard SSL و Multi Domain SSL این اقدام تا حد زیادی به راحتی بر طرف شده و کم هزینه نیز می باشد. اما در صورت استفاده از گواهینامه های OV و EV با اینکه امکاناتی برای زیر دامنه ها در نظر گرفته شده است، اما همچنان هزینه ی گواهینامه برای هر زیر دامنه نیز نزدیک به هزینه ی خود گواهینامه است، در نتیجه در صورتی که زیر دامنه های زیادی نیاز به گواهینامه داشته باشند، امکان تهیه ی گواهینامه EV برای همه ی آن ها به علت پر هزینه بودن تقریبا غیر ممکن است، و راه حل می تواند استفاده از Wildcard یا Multi Domain باشد.

در آخر نتیجه گیری و انتخاب به نیاز شما کاربر سایت بستگی دارد، زیرا گاهی شرکت های بزرگ حاضر هستند که هزینه ی زیادی را صرف این موارد کنند و همچنین تجارت ها و سایت های کوچک تر نیز با استفاده از موارد ارزان تر امنیت سایت خود را تامین می نمایند.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
3 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عالی بود … خسته نباشید

سلام
بطف میکنید اطلاع بدید برای تماد اعتماد دو ستاره ایا گواهی ssl رایگان که هاست ها میدن به درد نماد اعتماد دو ستاره هم می خوره یا خیر
ممنون از سایت خوب شما

سلام

خواهش می کنم، از نظر فنی این گواهینامه های رایگان DV SSL معتبر می باشند و تفاوت خاصی با سایرین ندارند اما متأسفانه برای نماد اعتماد دوستاره قابل استفاده نیستند. علت این است که مرکز نماد اعتماد اعلام کرده است که در زمان بررسی گواهینامه توسط آن مرکز، گواهینامه SSL باید حداقل یکسال اعتبار داشته باشد و این در حالی است که گواهینامه های رایگان به صورت خودکار برای بازه های سه ماهه صادر می شوند (و البته هر سه ماه یکبار به صورت خودکار و رایگان مجدد تمدید می شوند) و به هر حال به همین دلیل مرکز نماد اعتماد گواهینامه های رایگان را قبول نمی کند و بدین منظور نیاز به خرید انواع دیگر گواهینامه های DV SSL می باشد. موفق باشید.