مرکز محتوای Server.ir :

اضافه کردن آیپی اضافه در دایرکت ادمین

اضافه کردن آیپی اضافه در دایرکت ادمین

 

اضافه کردن آیپی اضافه در دایرکت ادمین

در این مقاله نحوه اضافه کردن آیپی اضافه در دایرکت ادمین به شما بازدید کننده محترم شرح داده خواهد شد. به صورت پیش فرض کلیه سایت های شما به آیپی سرور شما متصل خواهند شد. در صورت تمایل به تغییر آیپی دامنه (ها) می توانید آیپی اضافه خریداری و آیپی مورد نظر را به دایرکت ادمین اضافه نمایید و سپس دامنه مورد نظر را به آن آیپی متصل نمایید.

نکته: قابلیت multi-IP system از ورژن 1.37.0 به بعد در کنترل پنل دایرکت ادمین اضافه شده است.

 از کاربرد های آیپی اضافه ، می توانید به نصب گواهینامه SSL اشاره نمود. برای نصب گواهینامه SSL در حال پیش فرض نیاز به آیپی اختصاصی می باشد. همچنین می توانید از SNI برای نصب چندین گواهینامه بر روی یک آیپی نیز استفاده بفرمایید.

مراحل اضافه کردن آیپی:

در قدم اول لازم است که است که با یورز ادمین وارد کنترل پنل خود شوید به این منظور می بایست به آدرس همانند زیر مراجعه نمایید:

Serverip:2222 به عنوان مثال : 192.168.1.1:2222

پس از وارد نمودن مقدار بالا صفحه لاگین به کنترل پنل برای شما نمایان می شود که می بایست با یوزر admin وارد کنترل پنل شوید.

در صفحه وارد شده به بخش admin tools رفته و بر روی IP Management کلیک نمایید.

در صفحه باز شده به قسمت add ip رفته و آیپی و netmask آیپی خود را وارد و بر روی گزینه Add IP کلیک نمایید تا آیپی به کنترل پنل شما اضافه شود.

لازم به ذکر است که می توانید آیپی را به نماینده فروش خود (reseller) نیز اختصاص دهید. به این منظور در صفحه IP Management به قسمت IP بروید. آیپی مورد نظر را با انتخاب و در قسمت assign to نماینده مورد نظر خود را انتخاب و بر روی assign to کلیک نمایید.

در این مرحله، آیپی مورد نظر شما به کنترل پنل دایرکت ادمین متصل شده است و می توانید از آیپی مورد نظر استفاده نمایید.

در مقاله بعدی نحوه تنظیم آیپی اضافه بر روی یک دامنه به شما آموزش داده خواهد شد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

همچنین به منظور مطالعه بیشتر مقاله ها، می توانید به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.