همانطور که می دانیم گواهینامه SSL برای نمایش ایمن بودن سایت می باشد و البته کاربردهای دیگری نیز دارد که از جمله آن در کشورما تهیه E namad می باشد. یکی از شرایط مهم شرکت معتبر E namad داشتن گواهینامه SSL یکساله می باشد.

تهیه این گواهینامه و نصب آن شرایط یکسانی دارد و مراکز مختلفی فروش گواهینامه را انجام می دهند و پس از این که گواهینامه نصب شد برنامه نویس می بایست تمامی لینک های خود را به https تغییر دهد. پس از این که لینک ها به https تغییر کرد و لایسنس شما فعال بود در کنار نام سایت شما قفلی نمایش داده می شود که نشان از Secure بودن سایت دارد.

مرورگرها در سال های اخیر تلاش کرده اند تا نحوه نمایش سایت های در حالت https به بهترین شکل ارائه دهند. آنها تلاش کرده اند تا تمامی سایت ها را به سمت https شدن سوق دهند.

Chrome

اولین مرورگری که سالهاست تلاش کرده است تا کاربران محتوی خود را در وب سایت ها به صورت ایمن آپلود کنند Chrome بوده است. زمانی که ادمین سایت محتوی و یا عکسی را با http آپلود می کند با خطاهایی مانند تصویر زیر مواجه می شود:

SSL

کروم این موارد را محتویات مختلط یا Mix Content نام می برد. در آپدیت جدید کروم در صورتی که کاربری محتویی با http آپلود کند به صورت خودکار مسدود می شود. در آپدیت های قدیم کروم این قابلیت به صورت دستی بوده است ولی اکنون به صورت خودکار انجام می شود و این نشان از اصرار زیاد کروم برای تبدیل سایت ها به https می باشد.

در کروم تستی به نام  DoH DNS می باشد که به نظر می آید که این تست در سال ۲۰۲۰ به مرورگر کروم اضافه می شود و تا حد زیادی با استفاده از این تست ایمن بودن سایت را بررسی می کنند.

در آخرین اقدام و آپدیت ها کروم http و https وب سایت ها را نمایش نمی دهد و URL آنها را مخفی نگه می داد که گاهی این مسئله این طور به نظر می آید که اهمیت https را کم نشاند داده است در صورتی که این مورد عکس آن می باشد و کروم به صورت دیگری وب سایت های غیرامن را به صورت زیر نمایش می دهد:

SSL

Mozilla Firefox

مرورگر Mozilla درآخرین آپدیت خود به صورت کلی هر سایتی که URL آن http باشد را به صورت کلی غیرامن نشان می دهد:

SSL

در هر دو مرورگر ها اگر گواهینامه از نوع EV باشد لوگو شرکت نیز در کنار قفل صفحه نمایش داده می شود:

SSL

در صورتی که شخصی برای اعتماد بیشتر نیاز داشت که اطلاعاتی در خصوص شرکت مذکور داشته باشد می تواند که بر روی لوگو شرکت کلیک کند و اطلاعات لازم ررا کسب کند.

همه این تغییرات برای آن است که کاربران و ادمین وب سایت ها به سمت https شدن سوق پیدا کنند.

امیدواریم که این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۱۱/۰۵

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

بررسی بلاک بودن آیپی در پنل ناحیه کاربری

ممکن است  بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که هاست و یا کنترل پنل شما از یک آیپی خاص در دسترس نباشد و زمانی که این مورد را به بخش پشتیبانی اعلام می نم...

۱۳۹۹/۱۱/۰۴

نویسنده : س احمدی

بدون دیدگاه

تکنولوژی استریم محتوا

استریم کردن انتقال ممتد فایل‌های صدا و تصویر از یک سرور به یک کاربر است. در واقع مشاهده ویدیو‌های مختلف و حتی گوش کردن به پادکست‌ها در بستر اینترنت از...

۱۳۹۹/۱۱/۰۱

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

اسکنر OpenVAS چیست؟

در این مقاله قصد داریم در خصوص یکی دیگر از اسکنر های امنیتی با نام OpenVAS صحبت کنیم که وجود آن یکی از موارد مهم برای با اعمال امنیت در یک محیط اینترن...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "اجبار برای به روزرسانی مرورگرها در نمایش https"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...