مرکز محتوای Server.ir :

آموزش تنظیم رکوردهای DNS دامنه

آموزش تنظیم رکوردهای DNS دامنه

همانطور که در مقاله های گذشته در خصوص نیم سرورها صحبت کرده ایم، در ایم مقاله قصد داریم نحوه تنظیم نیم سرورها در سامانه Server.ir را به شما آموزش دهیم.

در صورتی که برای اتصال دامنه به یک سرور از  نیم سرور های اختصاصی استفاده کرده باشید  و این نیم سرور ها از قبل ایجاد شده باشند . برای تغییر و تنظیم مجدد آنها می توانید از بخش مدیریت رکوردهای DNS در پنل مدیریت دامنه مورد نظر برای این مورد اقدام نمایید. کاربرد آن زمانی می باشد که شما نیم سرورهای خود را ایجاد کرده اید و نیم سرورها نیز آماده اتصال است. حال زمان آن فرا رسیده تا نیم سرورها را به آیپی متصل کنید. در این روش مانند تصویر زیر ابتدا وارد بخش دامنه و دامنه های من می شوید:

DNS

سپس وارد بخش مدیریت دامنه شوید:

DNS

زمانی که وارد مدیریت دامنه می شوید با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید. حال می بایست در بخش های بالا بر روی NameServer کلیک کنید:

DNS

در این بخش به شما 4 مورد نیم سرورکه امکان ست شدن بر روی دامنه دارد را نمایش می دهد. شما می بایست 2 نیم سروری که ایجاد کرده اید را بر روی دامنه تنظیم کنید. در نتیجه نیم سرور اولی که با ns1 در تصویر نمایش داده شده است و نیم سرور دوم که با ns2 در تصویر نمایش داده شده است را در باکس های مشخص شده وارد کنید:

DNS

سپس بر روی گزینه ذخیره تغییرات بزنید تا تغییرات درخواستی شما اعمال گردد. این نوع تغییر نیم سرورها هم برای دامنه های ملی و هم بین المللی قابل استفاده می باشد.

 امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید. لطفا نظرات خود را در خصوص این مقالات با ما به اشتراک بگذارید و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، فیلتر ایمیل های

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.