مرکز محتوای Server.ir :

Wiki.js چیست و چه کاربردی دارد؟

Wiki.js چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله قصد داریم به توضیحی در خصوص پلتفرمی به نام Wiki.js بپردازیم که بستر مناسبی برای تولید محتوا، آرشیو مطالب، آپلود بسته های آموزشی و … می باشد که می توانید برای یوزر های خود دسترسی هایی ایجاد کنید و بسته به نوع مطالب آن ها را دسته بندی بفرمایید. پلتفرم در واقع بستری هست که برنامه های نرم افزاری نوشته شده برای یک وسیله در آن قابل اجرا و استفاده است. این بستر هم شامل ملزومات سخت افزاری و هم شامل ملزومات نرم افزاری مانند سیستم عامل است. در واقع ملزومات سخت افزاری و همچنین ملزومات نرم افزاری مورد نیاز برای اجرای یک برنامه کاربردی است. پلتفرم Wiki.js نیز بر روی سیستم عامل های Windows, Linux و Macos قابل انجام است.

wiki.js

پیش نیاز ها و منابع مورد نیاز برای نصب Wiki.js چه مواردی هستند؟

نصب Wiki.js مانند همه پلتفرم ها به یک میزبان یا همان Host نیازمند است که احتیاج به دسترسی root و کامل آن می باشد.

  1. CPU: حداقل میزان پردازنده برای راه اندازی Wiki یک هسته است اما با 2 هسته CPU کارایی این پلتفرم بهتر خواهد بود.
  2. RAM: برای Run شدن آن میزان 1 گیگ رم کافیست اما در سیستم عامل های Windows و Macos نیاز به رم بالاتری دارد.
  3. Storage: حجم فضای مورد نیاز برای شروع به کار کردن ویکی تقریبا 1 گیگابایت است اما به صورت کلی این مقدار به حجم محتوایی که بر روی آن آپلود می شود دارد.
  4. Internet Access: مواردی مانند دانلود آپدیت های جدید، زبان، تم و … هر 24 ساعت یکبار در Wiki.js چک شده و در صورت نیاز به صورت خودکار دانلود می شود.
  5. Domain: برای راه اندازی این پلتفرم به یک دامین یا سابدامین نیاز است که ملی یا بین المللی بودن آن تفاوتی ندارد. مانند: wiki.example.com
  6. Database: در جال حاضر پشتیبانی از اغلب دیتابیس ها مانند Mysql 8.0 Mariadb 10.2.7, Mssql Server 2012, Sqlite 3.9 توسط wiki موجود است اما ممکن است در نسخه های آینده Wiki.js پشتیبانی از این نوع دیتابیس ها انجام نشود لذا برای دریافت بازدهی و عملکرد هرچه مناسب تر، می توانید دیتابیس Postgre SQL را بر روی سرور نصب کنید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.