جذب کارشناس فنی هاستینگ

Spam چیست؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

Spamدر این مقاله قصد داریم در خصوص مشکل Spam صحبت کنیم. اسپم چیست؟

تعداد زیادی از ایمیل های ناخواسته می باشد که به صورت انبوه برای کاربر ارسال می شوند. معروف ترین ابزار اسپم ایمیل می باشد. کسانی که اسپم ارسال می کنند از وبلاگ، پیام کوتاه، رسانه های اجتماعی و موتورهای جست و جو استفاده نمی کنند. اسپم را نمی توانیم یک نوع بدافزار بخوانیم، زیرا بسیاری از بدافزارها با خود اسپم منتشر می شوند. کاربران برای جلوگیری از اسپم می توانند از آدرس ایمیل های خود محافظت کنند. قطعا محافظت از حریم خصوصی می تواند از همه خطرها کاربری ما را دور نگه دارد. طبق برآورد و بررسی های انجام شده حدود 80% از ایمیل های ارسالی جهان اسپم می باشد. اسپم ها از طریق بوت نت ها ارسال می شوند که همه ی آنها از یک مکان نمی باشند. ممکن است که محدوده ارسال آنها خارج از کشور باشد، به همین جهت تهدیدات امنیتی فراوانی در آن ها وجود دارد و حملاتی مانند فیشینگ در آنها  مورد استفاده قرار می گیرد. فیشینگ نوعی حمله کلاهبرداری می باشد که با کلیک بر روی لینک مورد نظر آنها سیستم شما آلوده می شود. بر روی لینک مورد درخواستی شما را نوشته است اما زمانی که وارد آن می شوید کنترل سیستم شمارا به دست می گیرند. این سبک حملات را فیشینگ می گویند که در ارسال ایمیل های اسپم به کرات دیده می شود. علاوه بر حفاظت از آدرس ایمیل شخصیان، یکی دیگر از مواردی که می توانید از ایمیل اسپم جلوگیری کنید این است که یک دفترچه از آدرس ایمیل هایی که از آنها ایمیل دریافت می کنید ایجاد کنید و تنظیمات آن را طوری تنظیم کنید که فقط از این دفترچه ایمیل های ارسالی را دریافت کند. قطعا با رعایت تمامی موارد امنیتی می توانیم خود را از نفوذ اسپم به داخل حریم شخصیمان جلوگیری کنیم.

spam

امیدواریم این مقاله نیز برای شما کاربران عزیز مفید بوده باشد. دیگر مقالات حوزه امنیت را می توانید با نام های Randsomware ، Adware، Bot ، Bug،Rootkit ، Spyware ، T rojan Horse و Virus و Worm مطالعه و ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

5 1 رای
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها