مرکز محتوای Server.ir :

RFC یا Request For Comment چیست؟

RFC یا Request For Comment چیست؟

در این مقاله می گوییم RFC یا Request For Comment چیست؟ همراه ما باشید

RFCLogo

RFC مخفف Request For Comment است که سند ها یا همان Document هایی هستند که IETF مخفف Internet Engineering Task Force به عنوان پیش نویس برای بررسی دریافت کرده است.  IETF بدنه اصلی ای برای مشخص کردن استاندارد ها و پروتکل های اینترنت مانند  TCP /IP است. IETF توسط انجمن معماری اینترنت (IAB – Internet Architecture Board) نظارت می شود و استاندارد ها را به عنوان RFC منتشر می کند.

یک RFC توسط مهندسین و دانشمندان کامپیوتر به صورت یک فایل کم حجم و متنی یادداشت مانند ایجاد می شود که در آن روش ها، جستجو ها (Research ها)، تحقیقات و یا نوآوری هایی که برای کار با اینترنت و سیستم های متصل به اینترنت می باشد موجود است و مورد استفاده قرار می گیرد. این کار برای بررسی همکاران یا برای انتقال مفاهیم جدید ، اطلاعات یا گاهی شوخ طبعی های مهندسی استفاده شده است. IETF برخی از این پیشنهادات منتشر شده را به عنوان RFC و تحت عنوان یک استاندارد برای اینترنت تصویب می کند. با این حال بسیاری از RFC ها اطلاعاتی آزمایشی هستند و به عنوان استاندارد پذیرفته نشده اند.

اگر بخواهیم به تاریخچه RFC رجوع کنیم خواهیم دید که آغاز فرمت RFC در سال 1969 به عنوان بخشی از پروژه ARPANET صورت گرفت. نویسندگان اولین RFC ها کار های خودشان را تایپ می کردند و در میان محقیق ARPA نسخه های چاپی این RFC ها را منتشر می نمودند. بر خلاف RFC های مدرن، بسیاری از RFC های اولیه به عنوان یک درخواست برای اعلام نظرات بودند و بیشتر یک تشویق برای گفتگو به شمار می آمدند (RFC ها سوالات را باز میکردند).

نکته ای دیگر درباره RFC ها این است که به هر RFC یک شماره سریال اختصاص دارد که پس از مشخص شدن شماره و انتشار یافتن آن RFC اگر سند نیاز به اصلاحات داشته باشد هرگز لغو یا اصلاح نمی شود. بنابراین نویسندگان در این موارد یک سند اصلاح شده را منتشر می کنند.

با دیگر مقالات Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.