جذب کارشناس فنی هاستینگ

PHP HANDLER    چیست وانواع آن به چه صورت میباشد؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله می گوییم PHP HANDLER    چیست وانواع آن به چه صورت میباشد؟همراه ما باشید

PHP یک زبان اسکریپتی می باشد که وب سایت ها اغلب برای برنامه ها و محتوا استفاده میکنندeasy apache  به شما این امکان را می دهد که به راحتی PHP را برای سرور خود نصب کرده و تغییر دهید.

PHP HANDLER   یا به عبارتی گرداننده PHP

وقتی درخواست بازدید یک صفحه PHP را به سرور می دهید سرور کد PHP را تفسیر می کند و صفحه با خروجی مناسب را برای کاربرتولید می کند. PHP Handler روالی است که کتابخانه ها یPHP  را برای تفسیر کد فرا می خواند.

به منظور اجرای یک سایت PHP ، سرور باید کد PHP  را زمانی که بازدید کنندگان می خواهند به یک صفحه وب سایت  دسترسی داشته باشند ،تفسیر وتولید کند.

چندین هندلر مختلف وجود دارد که میتوانید برای بارگذاری صفحات PHP استفاده شود که نام آن ها عبارتند از:

DSO     CGI     SUPHP     Fast CGI

هریک از انواع مختلف PHP Handler ها با توجه به کتابخانه و پیاده سازی های آن تاثیر متفاوتی در عملکرد Apache  دارند. شما باید با توجه به عملکرد سرور نوع Handler را انتخاب نمایید. یک Handler لزوما بهتر از دیگری نیست .

در اینجا به توضیح یکی از PHP Handler ها میپردازیم:

DSO:

با نام Mod-PHP نیز شناخته میشود ، قدیمی ترین و سریع ترین PHP Handler می باشد. این گرداننده کد های PHP را مستقیما بوسیله آپاچی اجرا می کند که همه ی سایت های موجود در وب سرور شما باید بوسیله ی کاربر آپاچی قابل مشاهده باشند تا اجرا شوند. روال کار به این صورت می باشد که وب سایت با PHP می نویسید، این کد برای عمل به سرور متصل می شود یعنی کاربری که ازسایت شما دیدن میکند درخواستی برای این دیدار از وب سایت به سمت سرور می فرستد بعد سرور درخواست را به PHP می دهد و PHP برطبق کد نوشته شده عمل کرده و پاسخ را از پایگاه داده دریافت کرده و به مرورگر کاربر ارسال می کند

DSO بیشتر مناسب استفاده در سرورهایی است که نیاز به سرعت بالا دارند و تعداد وب سایت های میزبانی شده محدود است.

DSO دارای 2 مشکل می باشد:

مشکل اول :مالک تمامی فایل های PHP ایجاد شده کاربر Nobody می باشد که در web قابل خواندن نیست.

مشکل دوم :اشکال دوم یک مسئله امنیتی است. اگر هر هکری راه نفوذی به یک فایل PHP پیدا کند از آنجایی که Ownership  تمامی فایل ها Nobody  می باشد ممکن است بتواند به تمام اطلاعات تمام اکانت ها ی روی سرور دسترسی پیدا کند، مطمئنا  برای خدمات دهندگان  Host این گزینه بسیار  بد است.

در انتها سرعت بالای DSO  انکار ناپذیر است و از cpu ، استفاده ی کمی  دارد

با دیگر مقالات ما در Server.ir  همراه باشید

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

5 1 رای
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها