connection point

CDN مخفف شده ی عبارت Content Delivery Network که به معنی شبکه ی تحویل محتوا می باشد. اما اینکه معنی آن چیست و چه کاری انجام می دهد و فعالیت های آن چه کمکی به سایت و سرور می کند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

CDN هم در حوزه بهبود سرعت سایت ها و هم در حوزه ی امنیت سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه ی فعالیت سرویس های CDN به این صورت است سایت شما بجای اینکه مستقیم از روی سرور خود شما خوانده شود ابتدا توسط شبکه ای از سرور های سرویس دهنده های CDN خوانده می شود و سپس نسبت به درخواست کاربران یا بازدیدکنندگان، محتوای سایت برای آن ها پردازش می گردد.

communication

در حوزه سرعت بخشیدن به باز شدن سایت از این نظر تاثیر گذار خواهد بود که محتوا با توجه به موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان برایشان فرستاده می شود  و اطلاعات سایت از نزدیکترین سرور ممکن به محل حضور کاربر برای او فرستاده خواهد شد. برای مثال در صورتی که سرور شما در خاورمیانه میزبانی شود و درخواستی برای بازدید سایت ار اروپا داشته باشید، سرویس دهنده CDN اطلاعات سایت شما از سروری در اروپا برای بازدید کننده ارسال خواهد کرد. در نتیجه این مورد موجب کاهش Ping و افزایش  سرعت سایت می گردد.

و در زمینه ی امنیت نیز با توجه به اینکه سایت شما به صورت مستقیم از روی سرور شما خوانده نمی شود و IP متصل به سایت شما از IP سرور شخصی شما متفاوت خواهد بود، این مورد موجب خواهد شد که درخواست های بیش از حد و یا به صورت اتک که به سایت وارد می شوند توسط سرورهای سرویس دهنده ی CDN مدیریت و کنترل شوند و بار به صورت مستقیم به سرور وارد نشده و موجب قطعی سرور نگردد.

CDN & no CND

نتیجه ای که طبق بررسی های انجام شده حاصل می گردد این است که سرویس CDN می تواند برای سایت ما مفید و کاربردی باشد، اما نکته ای که وجود دارد این است که بیشترین کارایی CDN در صورتی است که سرور دارای حجم ترافیک بالایی باشد یعنی بازدید های بالایی در طول روز داشته باشد و همچنین بازدید کنندگان سایت از کشور ها و مناطق جغرافیایی مختلفی باشند تا ارائه محتوا توسط CDN از سرور نزدیک به آنها تاثیر گذار باشد.

با دانشنامه و مقالات Server.ir همراه باشید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۵/۱۳

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

بهینه سازی تصاویر در سرور ویندوزی

هنگام بارگذاری اطلاعات سایت یکی از مواردی که میتوان برای بهبود و بهینه بودن سایت بررسی نمود آپلود عکس های فشرده می باشد که در صورتی که در سروری که هاس...

۱۳۹۹/۰۵/۱۱

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

تنظیمات فایروال پنل مدیریت ایروسرور (سرور ابری)

فایروال یکی از اصلی ترین شاخه های امنیت سرور می باشد که در مقالات مختلفی به صورت کامل در خصوص آن صحبت کرده ایم. در مقاله فعلی به فایروال پنل مدیریت ای...

۱۳۹۹/۰۵/۰۸

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

تنظیمات Network Interface برای ویندوز و لینوکس

در این دانشنامه قصد داریم چگونگی اعمال تغییرات در Network سرور های ویندوز و لینوکس را به شما اموزش دهیم. با ما همراه باشید. اعمال تغییرات در سرور ل...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "CDN چیست و چه کمکی به سایت ما می کند؟"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...