مرکز محتوای Server.ir :

پایتون Python

پایتون Python

 

در ادامه مقالات زبان های اسکریپت که به صورت خلاصه به تعدادی از آن ها اشاره شد در این مقاله به زبان Python می پردازیم.

پایتون Python

زبان برنامه نویسی Python یک زبان برنامه نویسی Script ی سطح بالا و شی گرا است که در سال 1991 ساخته و معرفی شده است و پس از آن در چندین نسخه توسعه یافته است. تمرکز اصلی این زبان به خوانایی بالا و همچنین راحتی استفاده از آن و کاربری سریع می باشد. به گونه ای که برای مثال کلمات اصلی و کلیدی و کد های پر کاربرد این زبان یا در واقع همان Syntax ها به گونه هایی کوتاه و آسان برای استفاده طراحی شده اند ، و برای کاربری مناسب در انواع زمینه ها، کتابخانه های بسیار وسیعی در اختیار کاربران این زبان است.

این زبان از نوع متن باز یا همان Open Source می باشد و توسط توسعه دهندگان قابل توسعه و تغییر خواهد بود. از نظر ویژگی های کلی این زبان تا حدی مشابه با زبان های Perl و Ruby است.

یکی از نکات این زبان این است که برای جدا کردن کلمات نیازی به استفاده از آکولاد مانند زبان های C نمی باشد بلکه در این زبان دسته بندی ها و جدا سازی ها با کارکتر فاصله صورت می پذیرند که این امر موجب می شود که کد های نوشته شده در این زبان ظاهر نسبتا مرتبی داشته باشند.

نام این زبان در فارسی قالبا پایتون و گاها پیتون نیز تلفظ می شود. امروزه Python رشد چشم گیری در میان کاربران داشته است، زیرا نه تنها در برنامه های کاربری استفاده می شود بلکه در رابط های کاربری، پردازش های ریاضی، بانک های اطلاعاتی و مسایل نظامی و علمی نیز کاربرد دارد. بطوریکه حتی این زبان به برخی از پروژه های شرکت NASA نیز راه یافته است.

Python

با دانشنامه Server.ir همراه باشید تا بیشتر در مورد زبان های Script و مزیت ها و تفاوت های آن ها مطالعه نمایید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلترهای spam موجود در cPanel، فیلتر ایمیل های خود را در

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.