مرکز محتوای Server.ir :

نمایش سایت با قفل سبز رنگ

نمایش سایت با قفل سبز رنگ

نمایش سایت با قفل سبز رنگ

 

شاید برایتان سوال باشد که چطور می شود سایتمان مانند خیلی از سایت ها معتبر و بزرگ ، با قفل سبز رنگ نمایش داده شود ؟ آیا تنظیمات خاصی نیاز است ؟ آیا محتوای سایتمان می بایست ایمن باشد ؟

آیا نرم افزار خاصی باید نصب شود ؟ آیا اگر با http و یا https دامنه را وارد نماییم قفل سبز رنگ می آورد ؟  و …

در این مقاله قصد داریم به این پرسش شما پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید

همانطور که می دانید هیچ سایتی در مرحله ی اول همراه با قفل سبز رنگ نمایش داده نمی شود و حتی در صورتی که دامنه آن با http وارد شود، باز هم قفل سبز رنگی در کار نخواهد بود.

نکته اینجاست که می بایست برای دامنه ی خود گواهینامه ی SSL دریافت نمایید. لابد می پرسید SSL چیست ؟ (برای آشنایی با آن برروی لینک مربوطه کلیک نمایید)

حال که با مفهوم SSL و فواید آن آشنا شدید، لازم است بدانید که این گواهینامه ها در انواع مختلفی ارائه می شوند که در زیر می توانید وارد این بخش شده و انواع آن ها به همراه ویژگی ها و قیمت های هریک را مشاهده نمایید. (انواع گواهینامه های SSL برای دامنه های بین المللی)

همانطور که گفته شد، به منظور داشتن قفل سبز رنگ برای سایت، می بایست گواهینامه SSL خریداری نمود. (که با توجه به نیاز خود می توانید گواهینامه SSL مربوطه را خریداری نمایید)

پس از خریداری می بایست گواهینامه را برروی دامنه خود نصب نمایید، که به منظور رفاه حال کاربران گرامی و همچنین رضایت خاطر آنها، نحوه ی خریداری و فعال سازی و همچنین نصب این گواهینامه را در مقاله ی دیگری به صورت کامل همراه با جزئیات توضیح داده ایم که با پیروی از آن، کاربران می توانند به راحتی گواهینامه ی خود را نصب نمایند و از آن بهره ببرند. (به منظور دسترسی به این مقاله از لینک مراحل دریافت و نصب گواهینامه SSL در Cpanel استفاده نمایید)

پس از نصب، اگر دامنه ی خود را وارد نمایید، مشاهده می نمایید که همچنان با قفل سبز رنگ نمایش داده نمی شود و تنها در صورتی که دامنه ی خود را به همراه https وارد نمایید قفل سبز رنگ را مشاهده خواهید کرد. اما شاید برایتان مهم باشد زمانی که کاربرانتان تنها دامنه ی سایت شما را (بدون Https) وارد می نمایند و قصد ورود به سایت شما را دارند، دامنه ی شما را به همراه قفل سبز رنگ مشاهده نمایند تا از اعتبار و ایمنی سایت شما اطمینان پیدا نمایند. بدین منظور ما راهی را به شما آموزش می دهیم که این مهم برایتان حاصل گردد.

برای اینکه زمانی که دامنه خود را بدون https وارد نمودید سایت شما با قفل سبز رنگ نمایش داده شود، تنها نیاز است که در فایل .htaccess خود کد زیر را وارد نمایید :

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTPS} off

RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

بعد از وارد نمودن این کد و save نمودن، تغییرات انجام شده و سایت شما همراه با عبارت https و قفل سبز رنگ نمایش داده خواهد شد.

در نهایت لازم به ذکر است که اگر فایل .htaccess را مشاهده نمی نمایید، علت این است که این فایل به صورت پیش فرض hidden است و می بایست در بخش setting، تیک نمایش فایل های hidden را فعال نمایید تا این فایل به شما نمایش داده شود

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد .

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.