مرکز محتوای Server.ir :

مجازی ساز Docker یا KVM

مجازی ساز Docker یا KVM

 

برای مجازی سازی سرور کدامیک ازتکنولوژی های KVM و Docker سریع تر اند ؟

مدیران سرورها و ابرسرورها یا Cloud Servers، از زمان های قدیم  انتخاب های متنوعی برای مجازی سازی داشته اند. در سال 2014 ، مجازی سازی Docker بعنوان یک انتخاب دیگر ظهور کرد وطبق تحقیقات انجام شده توسط IBM از نظر عملکرد و کارایی بهترین انتخاب خواهد بود. ماشین های مجازی سنتی مانند Hypervisor ، که بوسیله ی VMware’s ESX و انتخاب های کد باز مانند Xen و KVM سیستم عامل میزبان Hypervisors را اجرا می کند  که علاوه بر آن نیاز به یک سیستم عامل مخصوص خودش نیز دارد.

مدل  Docker ، اندکی متفاوت است تنها  به سیستم عامل میزبان نیاز دارد و برنامه های کانتینر در بالای سیستم عامل اجرا می گردند.

 اندکی تامل در مورد مزایای کارایی Docker

فرض اساسی در مورد کانتینر ها این است که یک رویکرد بازگشتی بهینه 

مجازی ساز Docker یا KVM

دارند. گزارش IBM نشان می دهد که کارایی کانتینر ها در حال حاضر در حال افزایش است. نتایج ما نشان می دهد که نتایجی که از کانتینر ها بدست آمده از کارایی برابر یا بیشتری نسبت به VM ها در بسیاری از موارد داشته اند. این گزارش می گوید : هر دو VM ها و کانتینرها نیاز به تنظیماتی برای پشتیبانی از I/O  دارند.

 

با استفاده از مقیاس های اندازه گیری Linpack، محققان IBM توانسته اند میزان کارایی بدست آمده تحت تاثیر مجازی سازی را اندازه گیری کنند و متوجه شده اند که Docker containers بصورتی کاملا واضح برنده ی میدان است.

محققان دریافته اند که Docker، از نظر عملکرد بسیار بهتر است به طوری که عملکرد KVM حدود 50 درصد از آن کمتراست. Linux  وDocker از نظر عملکرد با یکدیگر برابرند این تعجب آور نیست که سیستم عامل در طول اجرا دخالت کمی دارد. این گزارش می گوید : اگرچه کارایی KVM به طور قابل توجهی بدتر است اما نشان دهنده ی هزینه ی انجام چکیده سازی و پنهان کردن اطلاعات در سیستم است.

اگرچه تحقیقات  IBM خیلی موافق با Docker است. این گزارش متذکر می شود که برخی از موانع برای عملکرد آن وجود دارد. یکی از این موانع Docker’s NAT است بخاطر این که سربار زیادی را به بسته ها اضافه می کند و باعث کندی جریان داده می شود.

تکنولوژی Docker container در20 مارس 2013 به عنوان یک پروژه ی عمومی راه اندازی شد.

 زمانی که نسخه ی 1.0 این پروژه رسید،  Red Hat Enterprise Linux 7 این فن آوری را پشتیبانی کرد. Docker از موجی از شرکت های جدید الهام گرفته است. که شامل Docker Inc می شوند. که یک نوآوری جدید حول تکنولوژی open-source Docker بوجود آورده اند.

پروژه ی CoreOS Linux  در حال ساخت یک مدل تجاری  برای استقرار یک سرور بسیار در دسترس و خوشه ای  در مقیاس خودش است.

فروشندگان دیگر در اکو سیستم Docker، شامل CenturyLink  که به تازگی با راه اندازی فناوری گسترش Panamax و فناوری ClusterHQ که تکنولوژی data-aware Docker را می سازد، وجود دارند.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.