مرکز محتوای Server.ir :

ریستور کردن بکاپ سی پنل در کنترل پنل Cyberpanel

ریستور کردن بکاپ سی پنل در کنترل پنل Cyberpanel

در مقالات مختلفی در خصوص کنترل پنل قدرتمند Cyberpanel صحبت کرده ایم و ویژگی ها و توانایی های آن را آنالیز کرده ایم. مقالاتی مانند نحوه نصب کنترل پنل، ایجاد اکانت، ایجاد اکانت ایمیل، مشکل .htacess در سایبرپنل و نصب گواهینامه SSL و … که می تواند به ما کمک کند با این کنترل پنل آشنا شویم و بهترین بهره برداری را از آن داشته باشیم.

بیشتر کنترل پنل های قوی مانند سی پنل و یا دایرکت ادمین که برای سرور های لینوکسی استفاده می شوند، با هزینه لایسنس می باشد. یکی از وجه های تمایز سایبرپنل Open source بودن آن است که کاربران زیادی را به خود جذب می کند. البته مسئله رایگان بودن آن بدون شک از کیفیت این کنترل پنل کم نکرده است و بلکه ویژگی های خاص تری نیز دارد.

امروز در مورد یکی از مهم ترین مسائل کنترل پنل ها صحبت خواهیم کرد. همانطور که می دانید، زمانی که کاربر بخواهد از کنترل پنلی به هر دلیلی مانند افزایش هزینه و یا آپدیت های نامناسب و… بخواهد به کنترل پنل دیگری مهاجرت کند، یکی از مهم ترین دغدغه های فرد انتقال اطلاعات می باشد. زمانی که کنترل پنل ها متفاوت باشد ریستور بکاپ کنترل پنل مبدا در کنترل پنل مقصد با مشکلات زیادی مواجه است. کنترل پنل سایبرپنل در ارتباط با سی پنل این مشکل را رفع کرده است. زمانی که کاربر از کنترل پنل سی پنل استفاده کند و به هر دلیلی قصد مهاجرت به سایبرپنل را داشته باشد به راحتی می تواند با تهیه فول بکاپ و ریستور کردن آن داخل سایبرپنل بدون هیچ اشکالی به دیتای خود دسترسی داشته باشد.

انتقال بکاپ سی پنل به سایبرپنل

پس از تهیه بکاپ از سی پنل که با پسوند .tar.gz می باشد، می بایست بکاپ را در یکی از مسیر های سایبرپنل قرار دهید. یکی از معمول ترین مسیر ها /home/backup می باشد. پس از قرار دادن بکاپ با استفاده از کامند زیر ریستور را انجام دهید. در نظر داشته باشید که در بخش /path/to/files می بایست آدرس بکاپی که در سرور قرار داده اید را اعلام نمایید:

/usr/local/CyberCP/bin/python2 /usr/local/CyberCP/plogical/cPanelImporter.py --path /path/to/files

در نتیجه با این راه شما بدون هیچ Conflict می توانید بکاپ سی پنل را به سرور سایبرپنل منتقل نمایید.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.