جذب کارشناس فنی هاستینگ

خطای An internal error has occurred در ریموت دسکتاپ

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

Remote desktop connection an internal error has occurred

گاهی برای ارتباط با ریموت سرور با خطای “An internal error has occurred” مواجه می شویم. این خطا اغلب به دلیل تنظیمات RDP یا تنظیمات امنیتی آن است. گزارش های زیادی از سمت کاربران وجود دارد که بیان می کند کاربران قادر به استفاده از Remote Desktop برای اتصال به سیستم دیگری نیستند. بر اساس گزارش ها ، این مسئله از حالت عادی خارج شده و علت آن نیز عمل یا تغییرات خاصی از سمت کاربر نبوده است.

remote desktop connection an internal error has occurred

نگران نباشید! با مطالعه این مقاله، می توانید خطا را به سادگی برطرف کنید. پس با ما همراه باشید.

1.تنظیمات مربوط به Remote Desktop

برای بررسی آن، ابتدا نرم افزار Remote Desktop Connection را در سیستم خود باز کنید و روی گزینه ی Show Options کلیک کنید تا تنظیمات آن برای شما باز شود.

Remote desktop

سپس مطابق تصویر زیر، وارد بخش Experience شوید و تیک گزینه ی “Reconnect if the connection is dropped” را بزنید و سپس مجددا ارتباط با Remote را بررسی کنید.

2.تغییر در تنظیمات RDP در Group Policy Editor:

در استارت سیستم خود Local Group Policy را جستجو کنید و بخش Edit group policy را باز کنید و وارد مسیر زیر شوید:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Security

در سمت راست، Require use of specific security layer for remote (RDP) connections را یافته و روی آن دومرتبه کلیک کنید تا تنظیمات آن باز شود. مطابق تصویر زیر تنظیمات را ست کنید و Apply را بزنید:

changing-RDP-security-policy

سپس سیستم خود را ریستارت کرده و مجددا ارتباط با ریموت را تست کنید.

3. سرویس RDP را یک مرتبه ریستارت کنید!

در برخی موارد شکل با یک مرتبه ریستارت کردن سرویس RDP برطرف می شود. برای این مورد از استارت سیستم خود، Services را باز کنید و Remote Desktop Service را بیابید و روی آن دومرتبه کلیک کنید و بخش Startup Type را روی Automatic ست کرده و Apply بزنید. سپس گزینه ی restart را انتخاب کنید. پس از ریستارت کامل سرویس، مجددا ارتباط با ریموت را تست کنید.

با راهکارهای اعلام شده باید مشکل رفع شود. اگر با خطایی مواجه بودید، از طریق کامنت در همین پست و یا ارسال تیکت به واحد پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

 

3.تغییر پورت Remote Desktop Connection:

در بسیاری از مواقعی که خطای “An internal error has occurred” در اتصال به ریموت رخ می دهد، مورد با تغییر پورت ریموت سرور به یک عدد چهار رقمی، رفع خواهد شد که برای انجام آن می توانید از نرم افزار RDP Port Changer برای تغییر پورت استفاده بفرمایید و در اتصال های بعدی اطلاعات در قسمت Computer را به صورت زیر وارد کنید:

server’s ip: port number

ریموت

البته قابل ذکر است با توجه به اینکه در این شرایط دسترسی به ریموت امکان پذیر نمی باشد، نیاز است این تغییرات از سمت دسترسی کنسول انجام شود که در سرور های مجازی که از سمت server.ir ارائه می شود این دسترسی در پنل مدیریت سرور در ناحیه کاربری وجود دارد و با کلیک بر روی گزینه Console صفحه ورود به سرور نمایش داده خواهد شد.

 

 

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

5 1 رای
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها