امروزه سرور های مجازی کاربرد های بسیاری دارند و کاربران زیادی از مزایای آن بهره می برند. VPS مخفف ( Virtual Private Server ) یا سرور مجازی یک ماشین مجازی است که توسط خدمات میزبانی اینترنت ارائه می گردد. از جهات گوناگونی سرور مجازی(VPS) را می توان عملاً معادل سرور اختصاصی و فیزیکی دانست با این تفاوت که این نوع سرور ها بسیار ساده تر ایجاد و تنظیم می گردند. سرور های مجازی قیمت های بسیار ارزانتری از سرورهای اختصاصی معادل خود را دارند اما در سرور مجازی، سخت افزار فیزیکی سرور مرجع به کمک مجازی ساز ها با سایر VPS و سرورهای مجازی تقسیم می گردد. اما با توجه به کارایی بالای این ماشین های مجازی، برقراری امنیت و ایمن سازی آنها در برابر انواع نفوذ ها نیز موضوعی با اهمیت است که در زیر به چند مورد از آنها می پردازیم:

پورت ها سرویس های خود را تغییر دهید

سرویس هایی مانند SSH , RDP , SQL و … از پورت هایی برای ورود استفاده می کنند که تغییر آن ها از حالت دیفالت و متفاوت بودن آن ها می تواند راه مناسبی برای جلوگیری از نفوذ به سرور(VPS) شما باشد. برای بررسی این مورد در سرور های مجازی ویندوز می توانید از مقاله تغییر پورت RDP و در سرور های مجازی لینوکسی از مقاله تغییر پورت SSH استفاده کنید.

آنتی ویروس مناسب نصب کنید

با نصب یک آنتی ویروس مناسب با سرور(VPS) خود می توانید سرور و سایت خود را از حملات بد افزار های مختلف مانند انواع attack ها، ویروس های امنیتی و … در امان نگه دارید.

(VPS)

از یک پسورد قوی استفاده کنید

پسوردی که برای ورود به سرور(VPS) استفاده می کنید بهتر از بیش از ۱۰ کاراکتر و شامل اعداد، علائم، حروف بزرگ و کوچک باشد تا هک کردن آن به سادگی قابل انجام نباشد. برای ایجاد یک رمز عبور قوی می توانید از سایت هایی مانند passwordsgenerator.net استفاده کنید. همچنین برای تغییر پسورد سرور مجازی لینوکسی از کامند passwd در محیط root سرور  و در سرور مجازی ویندوزی مانند تغییر پسورد ویندوز عادی استفاده کنید.

فایروال را برای سرور خود فعال کنید

مطمئن شوید سرویس فایروال در سرور شما فعال است تا با کمک آن بتوانید پورت ها، تنظیمات و آیپی های مورد نظر خود را در آن allow کنید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۱/۱۲

نویسنده : ف لقمانی

0

نحوه نصب و اجرایTCPDUMP در لینوکس

در مقالات گذشته در ارتباط با کامند های Netstat که برای مانیتور و آنالیز مدیریت شبکه های لینوکس استفاده می شد است پرداخته ایم. در این مقاله به بررسی ابزاری به نام TCPDUMP برای...

۱۳۹۹/۰۱/۱۲

نویسنده : ب حداد

0

اجبار برای به روزرسانی مرورگرها در نمایش https

همانطور که می دانیم گواهینامه SSL برای نمایش ایمن بودن سایت می باشد و البته کاربردهای دیگری نیز دارد که از جمله آن در کشورما تهیه E namad می باشد. یکی از شرایط مهم شرکت معت...

۱۳۹۹/۰۱/۱۲

نویسنده : ف سلالی

0

ایمن سازی سرور مجازی (VPS)

امروزه سرور های مجازی کاربرد های بسیاری دارند و کاربران زیادی از مزایای آن بهره می برند. VPS مخفف ( Virtual Private Server ) یا سرور مجازی یک ماشین مجازی است که توسط خدمات میزبانی ...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "ایمن سازی سرور مجازی (VPS)"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...