مرکز محتوای Server.ir :

آموزش نحوه فعالسازی گواهینامه SSL رایگان در هاست ویندوز

آموزش نحوه فعالسازی گواهینامه SSL رایگان در هاست ویندوز

گواهینامه SSL رایگان از سمت مجموعه Let’s Encrypt ارایه می شود، این گواهینامه از نظر امنیت و رمز نگاری تفاوتی با دیگر گواهینامه های DV نداشته اما تنها به مدت ۳ ماه تمدید می گردد و دارای تمدید های یکساله و یا بیشتر نمی باشد . از نظر تمدید مجدد مشکلی نخواهد بود و بطور خودکار تمدید آن در هاست هر سه ماه انجام خواهد شد. اما برای دریافت ستاره دوم Enamad یا نماد اعتماد الکترونیک قابل استفاده نمی باشد زیرا حداقل نیاز به یکسال اعتبار برای گواهینامه می باشد .

در مقالات دیگر در خصوص نحوه نصب آن در هاست های لینوکسی صحبت کرده ایم. در این مقاله در خصوص نصب آن در هاست های ویندوزی صحبت خواهیم کرد. برای نصب این گواهینامه ابتدا می بایست اطمینان حاصل کنید که نیم سرورهای دامنه شما دقیقا به همین هاست هدایت می شود. پس از آن می بایست وارد پلسک شوید و بخش SSL/TLS Certificated را باز کنید:

SSL

سپس وارد بخش مدیریت گواهینامه می شود که در آنجا می توانید Get Free را انتخاب کنید تا امکان نصب گواهینامه فراهم شود:

سپس در این بخش امکان انتخاب نوع ایمن کردن دامنه ها فراهم می شود. برای مثال شما فقط می توانید دامنه اصلی را ایمن کنید و بقیه ساب دامنه ها را بدون SSL نگهدارید. در صورتی که بخواهید همه ساب دامنه های اعلام شده نیز ایمن شود می بایست تیک همه باکس ها را بزنید و سپس گواهینامه را نصب کنید:

let's encrypt

در ادامه پس از نصب زمانی که وارد بخش SSL/TLS می شوید بخش های دیگری نمایش داده می شود که شما امکان ایمن کردن ساب دامنه های دیگر را خواهید داشت. برای مثال در پلسک امکان این وجود دارد که با زدن یک دکمه تمامی لینک های خود را از Http به Https تغییر دهید. البته که لازمه ی ایمن شدن صفحه و نمایش قفل، پس از نصب گواهینامه انجام ریدایرکت همه لینک ها می باشد:

let's encrypt

امیدواریم این مقاله نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

در این آموزش، من به شما نشان خواهم داد که چگونه با استفاده از فیلترهای spam موجود در cPanel، فیلتر ایمیل های خود را در

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.