جذب کارشناس فنی هاستینگ

آموزش ساخت اکانت FTP در هاست

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در چند مقاله قبل در خصوص اینکه چگونه به اکانت FTP متصل شویم و یا اینکه اصلا پروتکل FTP چیست به تفصیل صحبت کردیم. همانطور که وعده داده بودیم در این مقاله در خصوص اینکه چگونه اکانت FTP در هاست بسازیم صحبت خواهیم کرد.

 

اکانت FTP در هاست

الف. نحوه ساخت اکانت FTP در cPanel

 1. جهت ساخت اکانت اف تی پی ابتدا باید وارد کنترل پنل هاست خود (cPanel) شوید.
 2. سپس از صفحه اصلی کنترل پنل خود از زیر برگه Files بر روی FTP Accounts کلیک نمایید.
 3. در فیلد Login نام کاربری مورد نظر خود را وارد نمایید. (نکته: ترکیب بندی این نام کاربری شبیه به ترکیب آدرس ایمیل می باشد اما آدرس ایمیل محسوب نمی گردد!)
 4. در فیلد Password، گذرواژه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به دلیل حساسیت اکانت اف تی پی از نظر امنیتی توصیه می شود از گذر واژه های ساده که قابل حدس هستند استفاده نفرمایید. با کلیک بر دکمه Password Generator می توانید یک گذرواژه قوی و تصادفی ایجاد نمایید.
 5. در فیلد بعدی گذرواژه مورد نظر خود را دوباره وارد نمایید.
 6. در فیلد Directory هم می توانید دسترسی پروتکل FTP را به یک فولدر خاص محدود کنید و یا اینکه با رها کردن این فیلد دسترسی کامل را به اکانت اف تی پی بدهید.
 7. در نهایت هم حجم مورد نظر خود را برای اکانت FTP مشخص می کنید و یا اینکه با انتخاب گزینه Unlimited، حجم آن را نامحدود نمایید و بر روی دکمه Create FTP Account کلیک نمایید تا اکانت اف تی پی شما ساخته شود و از آن پس با نام کاربری و گذرواژه خود به صورت FTP به فایل های بر روی هاست خود دسترسی پیدا کنید.

ب. نحوه ساخت اکانت FTP در Plesk  (نسخه 12)

 1. جهت ساخت اکانت اف تی پی ابتدا باید وارد کنترل پنل هاست خود (پلسک) شوید.
 2. سپس از صفحه اصلی کنترل پنل خود بر روی برگه Websites & Domains کلیک نمایید.
 3. بر روی گزینه Show More در زیر باکس نام دامنه خود کلیک کنید و از آنجا بر روی گزینه FTP Access کلیک نمایید.
 4. در اینجا بر روی گزینه Add new FTP Account کلیک نمایید تا یک اکانت جدید بسازید.
 5. در فیلد FTP Account نام کاربری مورد نظر خود را وارد نمایید.
 6. در فیلد Home Directory هم می توانید دسترسی پروتکل FTP را به یک فولدر خاص محدود کنید و یا اینکه با رها کردن این فیلد دسترسی کامل را به اکانت اف تی پی بدهید.
 7. در فیلد New Password، گذرواژه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به دلیل حساسیت اکانت اف تی پی از نظر امنیتی توصیه می شود از گذر واژه های ساده که قابل حدس هستند استفاده نفرمایید. با کلیک بر دکمه Generate می توانید یک گذرواژه قوی و تصادفی ایجاد نمایید و با کلیک بر دکمه Show می توانید پسورد تولید شده را مشاهده فرمایید.
 8. در فیلد بعدی (Confirm Password) گذرواژه مورد نظر خود را دوباره وارد نمایید.
 9. در نهایت هم با تیک زدن یکی از گزینه های Read Permission یا Write Permission و یا هر دو اجازه خواندن و نوشتن را بر روی اکانت اف تی پی خود صادر نمایید و سپس بر روی دکمه OK کلیک نمایید تا اکانت اف تی پی شما ساخته شود و از آن پس با نام کاربری و گذرواژه خود به صورت FTP به فایل های بر روی هاست خود دسترسی پیدا کنید.

 

 

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

4.5 2 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها