جذب کارشناس فروش

جذب کارشناس فنی

Squid چیست و چه کاربردی دارد؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

امروز قصد داریم شما را با پروکسی Squid آشنا کنیم. Squid یک پروکسی کش می باشد که پروتکل های FTP، HTTPS و HTTP را پشتیبانی می کند. با استفاده از این پلاگین پهنای باند افزایش میابد و پاسخ به درخواست هایی که از سمت یوزرها برای مشاهده سایت ارسال می شود را به سرعت پاسخ می دهد. راهکار این فرایند نیز به این شکل است که زمانی که کاربری سایت شما را باز می کند، صفحه سایت شما به صورت خودکار ذخیره می شود. بعد از آن اگر کاربر دیگری سایت شما را باز کند، صفحه ای که توسط Squid ذخیره شده است نمایش داده می شود. این فرایند باعث می شود سرعت Load سایت افزایش یابد.

Squid ها دسترسی گسترده ای دارند و شتاب دهنده سرور محسوب می شوند. این پروکسی اکثر سیستم عامل ها از جمله ویندوز را پشتیبانی می کند. Squid توسط تعداد زیادی از ارائه دهندگان وب عرضه می شود تا به کاربران خود بهترین و سریع ترین دسترسی به وب سایت ها را بدهند. این پروکسی یک بهینه ساز قوی برای ذخیره سازی صفحات وب سایت ها و Load آنها در کمترین ثانیه می باشد. با استفاده از این فرایند نیز در مصرف پهنای باند صرفه جویی زیادی می شود زیرا در بیشتر مواقع محتوی سایت ذخیره شده است و دیگر نیاز به refresh مجدد و استفاده از پهنای باند وجود ندارد. با استفاده از این فرایند یک اولویت بندی ایجاد می شود و زمانی که شبکه بسار مشغول و پر رفت آمد باشد، با استفاده از این اولویت بندی ها صفحات را سریع تر نمایش می دهد.

هزاران وب سایت از Squid استفاده می کنند که باعث می شود بار سرور کاهش یابد و سرعت تحویل اطلاعات در آنها به طرز چشم گیری افزایش یابد. از Squid در سراسر جهان استفاده می شود و به جای این که محتوی ناکارامد را کپی ذخیره کند، محتوی مورد استفاده و همیشگی را نگهداری و نمایش می دهد.

squid

برای دانلود Squid می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

دانلود فایل نصب Squid

و برای نصب و راه اندازی آن نیز می توانید از مانند نصب تمامی پلاگین ها از روش زیر استفاده نمایید:

# tar -xzf squid.x.y.z.tar
cd squid.x.y.z
./configure
make
make install

با تشکر از همراهی شما. ما را در بخش مقالات دنبال کنید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها