OpenVMS و سرور های HP

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

 OpenVMS که برای سرورهای 86 بیتی ارائه گردیده است

شرکت HP برای  حمایت از مشتریانش از تعدادی از سیستم عامل های قدیمی تر پشتیبانی می کند.

سرور های HP

HP در سال 2007 :

30 امین سالگرد کار با OpenVMS را در مراسمی باشکوه و پر هیاهو جشن گرفت.

درآن زمان فشار ها بر روی HP به گونه ای قرار گرفته بود که آن را مجبور کند که  OpenVMS که بر روی پلتفرم آلفای آن وجود دارد را بر روی پلتفرم Itanium بیاورد و ویژگی های آن را بر روی HP-UX راه اندازی کند.

تا سال  2013 از خوشبینی HP برای پشتیبانی از OpenVMS تا سال 2020 تا حدودی کاسته شده است. درآن زمان تصمیمات HP بر این قرار گرفته بود که  از OpenVMS تنها بر روی سخت افزارهای موجود در بازار پشتیبانی نماید. نه این که از سیستم عامل های سرور جدید تر که مبتنی بر Itanium نیز هستند پشتیبانی کند.

مراحل اجرای نرم افزار VMS برای فراهم نمودن پشتیبانی های گسترش یافته ی OpenVMS

درحالی که موضع hp در مورد پشتیبانی از OpenVMS هنوز تغییری نیافته است ،hp  یک گزینه ی انتخابی جدید برای کاربران OpenVMS بوسیله ی ایجاد یک مجوز صدور برای راه اندازی نرم افزار VMS  ایجاد کرده است.

ساخت نرم افزار VMS بوسیله ی گروهی از مهندسان Nemonix آغاز شد ، شرکتی که سخت افزارهای OpenVMS و فناوری های سیستم را ارائه می دهد. نرم افزار VMS اکنون بر روی نقشه ی راه OpenVMS  hp  گسترش یافته است. و اکنون مشغول کار بر روی این است که بتواند از این نرم افزار بر روی سرورهای i4 مبتنی برمعماری اینتل Itanium Poulson پشتیبانی نماید.

در یک گام جلوتر، این نرم افزار می خواهد که از پلتفرم های سخت افزاری دیگری که مبتنی بر سرورهای x86 هستند نیز پشتیبانی نماید. کاربرانی که می خواهند OpenVMS را بر روی تکنولوژی های کنونی Hp و تکنولوژی هایی که در آینده می آید، به کار گیرند اکنون گزینه های دیگری نیز دارند. ” Ric Lewis، معاون رییس جمهور و مدیر کل بخش سرورهای کسب و کار شرکتHP در یک جمله می گوید: آنهایی که انتخاب کرده اند که بر روی همان پلتفرم های موجود OpenVMS خود بمانند با گسترش خدمات پشتیبانی HP محافظت می شوند که قبلا بدون هیچ وقفه وشانسی برای تغییر اعلام شده بودند. “

نرم افزار VMS همچنین یک نقشه ی راه اولیه منتشر کرده که ویژگی های مناطق طراحی شده برای گسترش OpenVMS را شناسایی می کند. این نقشه ی راه اولیه اکنون یک جدول زمانی برای ویژگی های جدیدی که ممکن است درآینده اضافه شوند، به کار برده است.

Duane P. Harris مدیر عامل شرکت نرم افزار VMS می گوید : ” ما از HP بخاطر این که آینده ی این سیستم عامل ها را گارانتی و تضمین نموده است، بسیار سپاسگزاریم. اشتیاق ما برای بکارگرفتن OpenVMS در چند دهه ی آینده تنها با کمک بسیاری از توسعه دهندگان و مشتریانی که به اجرای برنامه های کاربردیشان بوسیله ی آن در طی سی سال گذشته اعتماد کرده اند،  بستگی دارد.”

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها