در این مقاله میخواهیم بگوییم که CRM و CMS چیست و چه کاربردی دارد. همراه ما باشید.

CRM:

CRM مخفف عبارت  Customer Relationship Managment هست که ترجمه ی آن مدیریت ارتباط با مشتری می باشد. در واقع برای تعریف CRM میتوان اینگونه گفت که: “مجموعه ای از اقدامات می باشد که  تمامی تعامل بین شما و مشتری هایتان را مدیریت میکند.” در نتیجه هدف این سیستم ایجاد ارزش برای مشتریان و همکاران سازمان  می باشد.

در CRM نیازها و خواسته های مشتری به عنوان یک هدف قرار میگیرد و تمرکز اصلی در هر تصمیم گیری سازمانی بر این اساس می باشد، که در واقع میتوان گفت CRM فرآیند طراحی یک سازمان بر مبنای مشتریان است. برای مثال میتوان برنامه ی crisp را به عنوان یک نوع از CRM معرفی کرد.

CMS:

CMS مخفف عبارت Content Management System می باشد. در واقع CMS نرم افزاری برای مدیریت محتوا و یا به نوع دیگر که بخواهیم تعریف کنیم برنامه ای هست که به طور کامل از ایجاد، مدیریت و بروزرسانی یک وب سایت پشتیبانی میکند و تمام ابزار های مورد نیاز برای مدیریت یک سایت را دارا می باشد.

از قابلیت هایی که هر CMS دارا می باشد میتوان به مدیریت ساختار سایت و شیوه ی نمایش صفحات  اشاره کرد. در واقع CMS نرم افزاری هست که با آن میتوان وب سایت طراحی کرد و به طورکلی CMS یک نوع قالب می باشد.

از مزایایی استفاده از CMS  میتوان به صرفه جویی در زمان برای ایجاد و بروز رسانی صفحات، سازگاری بیشتر و انعطاف پذیری آن اشاره کرد.

اگر شما بخواهید برای سایت خود محتوا تولید کنید نیاز به یک اسکریپت مدیریت محتوا دارید تا بتوانید به وسیله ی آن محتوا و مطالب سایت خود را به طور کامل مدیریت کنید. CMS های زیادی وجود دارد که هر یک برای مورد خاصی بهینه شده اند.  برای مثال میتوان وردپرس را به عنوان یک نمونه از معروف ترین و محبوب ترین  CMS ها معرفی کرد. ورد پرس یک CMS متن باز و از بهترین گزینه ها برای طراحی سایت و مدیریت محتوا می باشد.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۹/۰۵/۱۳

نویسنده : ف لقمانی

بدون دیدگاه

بهینه سازی تصاویر در سرور ویندوزی

هنگام بارگذاری اطلاعات سایت یکی از مواردی که میتوان برای بهبود و بهینه بودن سایت بررسی نمود آپلود عکس های فشرده می باشد که در صورتی که در سروری که هاس...

۱۳۹۹/۰۵/۱۱

نویسنده : ب حداد

بدون دیدگاه

تنظیمات فایروال پنل مدیریت ایروسرور (سرور ابری)

فایروال یکی از اصلی ترین شاخه های امنیت سرور می باشد که در مقالات مختلفی به صورت کامل در خصوص آن صحبت کرده ایم. در مقاله فعلی به فایروال پنل مدیریت ای...

۱۳۹۹/۰۵/۰۸

نویسنده : ف سلالی

بدون دیدگاه

تنظیمات Network Interface برای ویندوز و لینوکس

در این دانشنامه قصد داریم چگونگی اعمال تغییرات در Network سرور های ویندوز و لینوکس را به شما اموزش دهیم. با ما همراه باشید. اعمال تغییرات در سرور ل...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "CRM و CMS چیست و چه کاربردی دارد؟"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...