جذب کارشناس فروش

جذب کارشناس فنی

Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 هاست اشتراکی سی پنل

Anonymous FTP یکی از خدمات و ویژگی های سی پنل میباشد که در هاست ها تعبیه گردیده است. با استفاده از Anonymous FTP به راحتی میتوانید دسترسی بخشی از فولدر public_ftp را به بازدیدکنندگان بدهید. برای مثال برای اینکه اجازه دانلود فایلی را از روی هاست به کاربران بدهید به راحتی با فعال سازی ویژگی Anonymous FTP هاست سی پنل این کاربری را میتوانید پیاده سازی نمایید. فعال سازی این ویژگی به دو صورت امکان پذیر میباشد :

  1. ftp://ftp.yourdomain.com :این حالت به بازدیدگنندگان اجازه دانلود، اپلود و مشاهده مستقیم فایل ها را از طریق فولدر public_ftp را میدهد. (نیاز به ای پی اختصاصی)
  2. ftp://ftp.yourdomain.com/incoming : این حالت تنها اجازه مشاهده و دانلود فایل ها را از ادرس public_ftp/incoming هاست خواهد داد.

توجه : از نظر امنیتی فعال سازی Anonymous FTP در هاست ها پیشنهاد نمی گردد زیرا این کار باعث دسترسی عموم کاربران و بازدیدکنندگان به قسمتی از سایت شما میگردد و به نوبه ی خود یک حفره امنیتی اشکار در سایت شما ایجاد مینماید به همین دلیل پیشنهاد ما این است که در صورت امکان این ویژگی را در هاست سی پنل به صورت غیرفعال باقی بگذارید. در صورت فعال سازی به این نکته توجه داشته باشید که فضا و پهنای باند هاست شما در این صورت کاهش پیدا خواهد نمود…

فعال سازی Anonymous FTP هاست Cpanel :

  1. ابتدا به هاست سی پنل خود لاگین کنید.
  2. در قسمت Files گزینه Anonymous FTP را بیابید و ان را گزینش نمایید.
  3. طبق توضیحات بالا یکی از گزینه های 1 یا 2 را انتخاب نمایید.(برای هاست اشتراکی مورد دوم یعنی ftp://ftp.yourdomain.com/incoming را گزینش نمایید.)
  4. بر روی Save کلیک نمایید تا تغییرات اعمال گردد.

بستن دسترسی Anonymous FTP هاست اشتراکی :

  1. مجددا به هاست وارد شوید.
  2. در تب Files بر روی گزینه Anonymous FTP کلیک کنید.
  3. تیک های دسترسی های Allow anonymous access و uploads را بردارید .
  4. بر روی Save کلیک نمایید.

با دانشنامه های بعدی میزبان تارنمای ایران در رابطه با هاست و سی پنل با ما همراه باشید …

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها