مرکز محتوای Server.ir :

کاربرد یادگیری ماشین و آمار در داده کاوی

کاربرد یادگیری ماشین و آمار در داده کاوی

 

در این مقاله قصد داریم تا در مورد کاربرد یادگیری ماشین و آمار در داده کاوی صحبت کنیم. همراه ما باشید.

در مقالات قبل در مورد Data Mining صحبت کردیم و همچنین به جایگاه داده کاوی در میان علوم دیگر پرداختیم که برای این مورد میتوانید به مقالات مربوط به آن ها مراجعه بفرمایید و مطالعات خود را انجام دهید

قبل از اینکه به موضوع این مقاله بپردازیم با هم مروری بر تعریف داده کاوی داشته باشیم تا به درک بهتری از مطالب این مقاله برسیم.

داده کاوی یا Data Mining به معنای کشف دانش از داده هاست، به طور ساده داده کاوی به معنای استخراج دانش از مقدار زیادی داده ی خام است.

کاربرد یادگیری ماشین و آمار در داده کاوی:

داده کاوی از پیشرفت هایی که در زمینه هوش مصنوعی و آمار رخ می دهد بهره می گیرد. هردوی این زمینه ها در مسایل شناسایی الگو و طبقه بندی داده ها کار می کنند و بالتبع در داده کاوی استفاده مستقیم خواهند داشت. و هردو گروه در شناخت و استفاده از شبکه های عصبی فعال می باشند. داده کاوی جانشین تکنیک های آماری سابق نمی باشد بلکه وارث آنها بوده و در واقع تغییر و گسترش تکنیک های سابق برای متناسب سازی آنها با حجم داده ها و مسائل امروزی می باشد تکنیک های کلاسیک برای داده های محدود و مسائل ساده مناسب بوده اند حال آنکه با پیچیده شدن مسائل و رشد روز افروز داده ها نیازبه تغییر آنها کاملا طبیعی است به عبارت دیگر داده کاوی ترکیب تکنیک های کلاسیک با الگوریتم های جدید مثل شبکه های عصبی و درخت تصمیم گیری می باشد.

مهمترین نکته این است که داده کاوی راه کاری است برای مسائل تجاری امروز به کمک تکنیک های آماری و هوش مصنوعی برای افراد حرفه ای که قصد دارند یک مدل پیش بینی ایجاد نمایند.

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

ایمیل

فیلتر ایمیل ها در سی پنل

  در این آموزش، میبینیم که چطور با استفاده از فیلتر ایمیل ها در سی پنل ، ایمیل های خود را در لیست سیاه یا

Let’s Encrypt

نصب let’s encrypt در IIS

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که برروی سرور ویندوزی خود ssl رایگان let’s encrypt  رو در IIS به چه صورت هستT

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.