جذب کارشناس فنی هاستینگ

کاربردهای Analog Stats

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

 تا به حال نام نرم افزار Analog Stats را به عنوان یکی از ویژگی های کنترل پنل Cpanel در مبحث هاست اشتراکی لینوکس زیاد شنیده اید. امیدواریم تا پایان این مقاله شناخت جامعی نسبت به امکانات این نرم افزار و کاربرد اصلی آن داشته باشید. نرم افزار Analog Stats یک ماژول های بخش Logs کنترل پنل هاستینگ Cpanel می باشد.

این نرم افزار به منظور بررسی اجمالی تمامی افرادی که از سایت شما بازدید نموده اند استفاده می شود و به سرعت و در سهولت تمام شمای کلی از وضعیت بازدید سایت شما ارائه می دهد. همچنین امکاناتی مانند بازدیدهای ماه معینی از این امکانات می باشد. البته این اطلاعات بازدیدکنندگان محدود می باشد اما برای بررسی جامع یک سایت بسیار کارآمد می باشد.

برای مشاهده لاگ ها و بازدیدکنندگان دامنه و یا زیردامنه های خود بر روی گزینه Analog Stats که در بخش Logs کنترل پنل Cpanel هاست شما کاربردهای Analog Statsقرار دارد کلیک نمایید و پس از آن نام دامنه ها و زیردامنه هایی که برای این هاستینگ در نظر گرفته شده است به شما نمایش داده خواهد شد. در نتیجه می توانید دامنه و یا زیر دامنه ی مورد نظر خود را انتخاب نمایید و آمار مربوط به آن دامنه را مشاهده نمایید. با کلیک بر روی این دامین و یا ساب دامین مدنظر، صفحه ای مبنی بر گزارشات ماهانه موجود برای نمایش به شما دیده خواهد شد. بر روی آرشیو ماهانه مورد نظر خود کلیک نموده و صفحه گزارشات مربوط به سایت خود را در ماه انتخاب شده خواهید دید. این گزارش شامل گزارش جامعی از تمام درخواست بازدیدهای موفق سایت شما، میانگین تعداد بازدیدهای هر روز از آن ماه، بازدیدهای ناموفق، حجم اطلاعات مبادله شده با سایت و… خواهد بود. در بخش بعدی، نموداری از مقایسه تعداد بازدیدهای سایت شما در ماه های گوناگون می باشد. نمودارهای بعدی نیز به ترتیب نمودارهای میانگین تعداد بازدیدهای شما در هر روز هفته و در ساعات گوناگون شبانه روز می باشد. همچنین در سایر بخش ها می توانید از گزارشاتی مانند درصد تعداد بازدیدکنندگان به تفکیک سرشاخه آی پی های آنان را مشاهده نمایید که نشانگر تفاوت مراکز خدمات ارائه دهنده آن ها و… می باشد.   
در بخش Redirected Referrer Report گزارش جامعی از بیشترین لینک های ارجاع داده شده به دامنه شما نمایش داده می شود. و در بخش بعدی نیز 30 لینک اول از سایت شما که بیشترین تعداد بازدید ناموفق (به هر دلیلی) را داشته است نمایش می دهد.

همچنین گزارش های جامع دیگری نیز مانند نمودار سیستم عامل بازدیدکنندگان، مرورگر آنها، بیشترین فولدرهای بازدیدشده سایتتان، حجیم ترین فایل ها، بیشترین واژه های جستجوشده و… قابل مشاهده و بررسی خواهند بود.

همچنین با استفاده از لینک های Go To که در بالای هر بخش نمایش داده شده است می توانید از فیلترهای مختلف، سایت خود را بررسی نمایید...

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها