جذب کارشناس فروش

ویژگی های Big Data

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

در این مقاله قصد داریم تا در مورد ویژگی های Big Data صحبت کنیم . همراه ما باشید.

ابتدا مروری به تعریف Big Data داشته باشیم تا با ذهنی آماده و باز بتوانیم به ویژگی های آن بپردازیم. کلان داده یکی از پرطرفدار ترین موضوعاتی هست که امروزه در حال بررسی هست ، پرداختن به موضوعی مانند کلان داده با توجه به گستردگی مطالب و اطلاعات آن کاری دشوار است. اما برای تعریف آن به طور کلی اگر بخواهیم در یک عبارت کوتاه به تعریف Big Data بپردازیم همان طور که از اسم Big Data هم معلوم هست به اطلاعات و داده های کلان گفته میشود.

ویژگی های Big Data:

حجم: حجم بالایی از داده ها، به عبارتی داده ها در حال رشد هستند و همچنین منابع زیادی نظیر لاگ سرورهای وب ، تراکنش های بانکی و اسناد دولتی وجود دارد که حجم داده بسیار زیادی تولید میکنند

تنوع: انواع منابع داده و تنوع در نوع داده بسیار زیاد می باشد در نتیجه ساختار های داده ای بسیار زیادی وجود دارد مثلا در وب افراد از نرم افزار ها و مرورگر های مختلفی برای ارسال اطلاعات استفاده میکنند بسیاری از اطلاعات مستقیما از انسان دریافت میشود و بنابراین وجود خطا اجتناب ناپذیر است این تنوع سبب می شود جامعیت داده تحت تاثیر قرار بگیرد زیرا هرچه تنوع بیشتری وجود داشته باشد احتمال خطای بیشتری وجود خواهد داشت.

صحت: با توجه به اینکه داده ها از منابع مختلفی  دریافت میشوند ممکن است نتوان به همه ی آن ها اعتماد کرد مثلا در یک شبکه ی اجتماعی نظرات مختلفی برای یک موضوع بیان میشود اما این که همه ی آن ها درست و قابل اعتماد باشد موضوعی هست که نمی توان از آن به راحتی گذشت.

اعتبار: با فرض اینکه دیتا درست باشد ممکن هست برای برخی کاربرد ها مناسب نباشد یا به عبارت دیگر از اعتبار کافی برای استفاده در برخی از کاربردها برخوردار نباشد

با دیگر مقالات ما در server.ir همراه باشید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها