وردپرس به چه نوع هاستی نیاز دارد؟

در مرکز محتوای سرور دات آی آر

 

 به طور عمده، از اصلی ترین ویژگی های کلیدی هر سایت موفق یک میزبان خوب می باشد. به صورتی که بدون شک یک میزبان وب خوب موجب بهبود وضعیت سئو و قطعاً در پی افزایش فروش و موفقیت سایت شما خواهد شد. در این مسیر، روشن است که یک مدیر وب سایت خوب به عنوان بخش قابل توجهی از فعالیت های خود همواره باید نگرانی یافتن یک میزبان خوب را در ذهن بپروراند. خدمات گوناگونی برای میزبانی یک وب سایت تحت سیستم وردپرس وجود دارد که از هاست های رایگان، اشتراکی، سرور مجازی، سرور اختصاصی ویژه میزبانی وردپرس می توان از آن ها نام برد اما آنچه که مهم است بررسی دو موضوع می باشد که :

1- چه هاستی نیازهای سیستم وردپرس شما را رفع می گرداند؟

2- سیستم آنلاین شما نیاز به کدام یک از انواع خدمات میزبانی دارد؟

هاست وردپرس

در مورد سوال اول که هاست وردپرس باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟؟

طبق ملزومات این سیستم، دو عامل اساسی میزبانی سایت ورد پرس عبارتند از:

1- PHP نسخه 5.2.4 و یا بالاتر

2- MySQL نسخه 5 و یا بالاتر

و علت این دو نیاز اساسی نیز مشخص است که وردپرس بر پایه PHP و دیتابیس MySQL فعالیت می نماید. در نتیجه با توجه به محبوبیت بالای این سیستم مدیریت محتوا در سطح جهانی، در بسیاری از هاست های اشتراکی امکان نصب وردپرس با یک کلیک وجود دارد که البته زبان پیشفرض سیستم نصب شده توسط این نرم افزارهای آنلاین زبان بین المللی انگلیسی می باشد و با توجه به کاربران و مخاطبین سایت های ایرانی که نیاز به زیان فارسی دارند، معمولاً طراحان وب سایت از نسخه های مشابه فارسی سازی شده وردپرس استفاده می کنند.

در جواب سوال دوم روشن است که طبق آنچه که در مقالات هاست مناسب برای کاربری های گوناگون، هاست لینوکس و ویندوز و بررسی VPS و سرور اختصاصی و … گفته شد با توجه به عواملی چون میزان منابع مورد نیاز سایت شما، میزبان مصرف پهنای باند و تعداد بازدیدکنندگان روزانه و آنلاین، حجم دیتا و اطلاعات میزبانی شده و… باید نسبت به انتخاب نوع این خدمات اقدام نمود که قطعا در مقاله بعدی به تفصیل در این مورد صحبت خواهیم نمود و همچنین برای کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به مرکز آمورش و یا دانشنامه سایت مراجعه نمایید و یا با پشتیبانی SERVER.ir ارتباط برقرار نمایید. و در انتها به یک نکته مهم توجه نمایید که:

در انتخاب یک شرکت هاستینگ و میزبان خوب هاست به چه عواملی باید فکر کنم؟

به قطع و یقین هنگام سفارش خدمات هاست و میزبانی خود، سرعت، امنیت و قابلیت اعتماد به آن شرکت از مهمترین عوامل انتخاب می باشند. و البته در این زمینه مهمترین عامل هدایت کننده شما ((نیاز های شما)) می باشد. با توجه به این موضوع که برای میزبانی خود نیاز به چه میزان منابع و امکانات دارید، شرکت های میزبان خود را سنجیده و در نهایت شرکتی که علاوه بر رفع نیاز های شما، قابل اطمینان و اعتماد می باشد را به عنوان گزینه مناسب خود انتخاب نمایید. در مقالات آینده SERVER.ir در مورد اینکه برای انتخاب خدمات میزبانی خود باید به بررسی چه عواملی مشغول شوید خواهیم پرداخت. همچنین برای مشاهده امکانات و سفارش هاست لینوکس مناسب برای میزبانی سایت های وردپرس توسط SERVER.ir بر روی لینک هاست لینوکس ایران و هاست لینوکس خارج کشور کلیک نمایید.

اشتراک گذاری در linkedin

به تیم متخصص ما اعتماد کنید!

تخفیف مخاطبین مرکز محتوا: Blog01

از کد Blog01 می‌تونید برای خرید اشتراک خدمات سرور مجازی و هاست استفاده کنید و از %10 تخفیف تو سفارش این خدمات بهره‌مند بشید!

محتوای مقاله مفید بود؟

0 0 رای ها
این مقاله چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها