در مقالات قبلی آموزش نصب CloudLinux بر روی دایرکت ادمین آموزی داده شد. در نتیجه تصمیم گرفتیم در مقاله ای دیگر برای آموزش این سیستم عامل بر روی CPanel نیز اقدام نماییم.

نصب CloudLinux بر روی CPanel

برای نصب CloudLinux در واقع نیاز به خرید لایسنس می باشد که می توانید برای خرید آن از مجموعه Server.ir اقدام نمایید. اما در این متن برای بررسی و راه اندازی اولیه ی شما، نصب نسخه ی تریال یک ماهه به شما آموزش داده خواهد شد تا برای بررسی این سرویس آن را نصب کرده و استفاده نمایید.

برای در یافت نسخه ی Trial ابتدا می بایست در سایت CloudLinux به آدرس https://cln.cloudlinux.com/clweb/registration/customer.xhtml ثبت نام نمایید که لزومی به دقیق بودن اطلاعات وارد شده نیست. پس از انجام این مرحله یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که می بایست روی لینک آن کلیک نمایید تا حساب کاربری شما فعال گردد.

سپس وارد حساب کاربری خود شوید و از سمت راست روی گزینه ی Try CloudLinux for 30 Days کلیک نمایید. در صفحه ی کاربری شما یک کد نمایش داده خواهد شد که در واقع Activation Code آن می باشد که در مراحل نصب از آن استفاده خواهد شد و تا ۳۰ روز اعتبار خواهد داشت.

حال از طریق SSH به سرور خود متصل شوید و دستورات زیر را به ترتیب اجرا نمایید تا نصب انجام گردد.

ابتدا می بایست برای دانلود فایل های نصبی کد زیر را وارد نمایید:

wget https://repo.cloudlinux.com/cloudlinux/sources/cln/cldeploy

سپس برای نصب می بایست کد لایسنس تریال یا ۳۰ روزه ی خود را به جای عبارت activation_key در کد زیر وارد نمایید و کد را اجرا کنید تا مراحل نصب بصورت خودکار ادامه یابند.

<sh cldeploy -k <activation_key

مراحل نصب انجام شده است اما برای راه اندازی سرویس ها لازم است تا یک مرتبه سرور شما ریبوت گردد که می توانید از دستور زیر برای آن استفاده نمایید.

reboot

پس از نصب CloudLinux می توانید برای نصب ماژول های دیگر آن نیز اقدام نمایید که برای مثال در مقالات نصب CageFS و PHP Selector و MySQL Governer آموزش داده شده است که می توانید در نوار جستجتو این مقالات را نیز جستجو نمایید.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

با دیگر مقالات server.ir همراه باشید.

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ر شیخ

0

معرفی SonicWall

در این مقاله قصد داریم شما را با برند SonicWall آشنا کنیم. این شرکت به صورت کلی در حوزه امنیت اطلاعات فعالیت دارد.معرفی SonicWall  SonicWall در اصل یک شرکت خصوصی است که مقر اصلی آن در ...

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ف لقمانی

0

ایجاد دیتابیس در کنترل پنل webmin

در مقالات گذشته در خصوص نصب کنترل پنل webmin، نحوه ایجاد یوزر و همچنین آپلود اطلاعات در کنترل پنل webmin توضیح داده بودیم. در این مقاله در خصوص نحوه ایجاد یوزر و دیتابیس در کنترل پنل W...

۱۳۹۸/۰۶/۲۸

نویسنده : ب حداد

0

تغییر نسخه PHP در کنترل پنل Webmin

تا کنون در بخش مقالات، در خصوص مسائل مختلفی از کنترل پنل Webmin صحبت کرده ایم. از جمله نصب کنترل پنل، تنظیم نیم سرور، نصب گواهینامه SSL و تنظیمات CSF که هر کدام در مقالات مجزا می باشند. ...

دیدگاه کاربران

در رابطه با : "نصب CloudLinux بر روی CPanel"

avatar
  عضویت  
با خبرم کن

وب گردی

جستجو
دقیقا متنی که نوشتم
جستجو در تیتر صفحات
جستجو در متن صفحات
جستجو در نظرات
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

با ایده پردازان همراه شو ...