مرکز محتوای Server.ir :

نصب CageFS

نصب CageFS


در این مقاله همانطور که در گذشته وعده داده شده بود به توضیحی در مورد CageFS و نحوه ی نصب آن می پردازیم.

CageFS یکی از ماژول های نوشته شده برای CloudLinux می باشد که وظیفه ی آن کنترل کردن میزان مصرف هر کدام از اکانت ها یا همان هاست های ایجاد شده در کنترل پنل می باشد، به این صورت که با توجه به Package هایی که در قسمت تنظیمات LVE مربوط به CloudLinux تنظیم می گردد اکانت ها را در داخل قفس یا همان Cage قرار می دهد که موجب ایجاد محدودیت بر روی هر اکانت خواهد شد. این مورد باعث می شود که مصرف بیش از حد یکی از هاست ها موجب از کار افتادن و یا قطع شدن سرور نگردد و تنها در صورت استفاده منابع بیش از حد تایین در Cage آن اکانت، هاست یا وب سایت مورد نظر معلق یا Suspend می گردد و پس از بازگشت به شرایط عادی مجدد راه اندازی خواهد شد.

و اما برای نصب CageFS می بایست ابتدا بر روی سرور CloudLinux نصب شده باشد. سپس از طریق SSH به سرور خود متصل می شوید و طبق مراحل زیر برای نصب آن اقدام می نمایید.

yum install cagefs

/usr/sbin/cagefsctl --init

مراحل نصب با وارد کردن دستور اول بصورت خودکار انجام خواهد شد و پس از تمام شدن آن می بایست دستور دوم را وارد نمایید. CageFS با وارد کردن دستور های فوق سرویس های مورد نیاز خود را با توجه به دیتابیس و کنترل پنل و وب سرور شما نصب می نماید و بر روی CPanel و Directadmin و Plesk لینوکس بدون مشکل نصب خواهد شد.

پس از نصب CageFS نیازی به reboot کردن سرور نیست و تنها با وارد شدن به کنترل پنل خود می توانید به گزینه ی CageFS دسترسی داشته باشید. که با باز کردن صفحه ی آن یوزر های موجود در کنترل پنل شما نمایش داده خواهد شد و می توانید هر یوسر یا اکانت را به Cage وارد و یا از آن خارج نمایید.

با دانشنامه Server.ir همراه باشید.

مقاله مورد نظر را جستجو کنید

موضوعات محبوب ما

نوشته های جدید

الکسا

الکسا که بود و چه کرد؟

در حوزه سئو و بهینه‌سازی جایگاه وبسایت در سیستم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی ابزار مختلفی وجود دارند اما شاید بتوان الکسا را معروف‌ترین و پرکاربردترین این

پشتیبان

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

پشتیبان گیری . تهدیدات حملات سایبری مختلف در طول سال ها افزایش یافته است. این امر به ویژه برای وب سایت های وردپرس صادق است

موضوع پیشنهادی شما برای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.